www.svethardware.cz
>
>
>
>

AOC má vlastní VR headset: levnější konkurence pro Oculus Rift

AOC má vlastní VR headset: levnější konkurence pro Oculus Rift
, , aktualita
Společnost AOC je známá především svými kvalitními monitory, teď ovšem zkouší štěstí i v rozvíjejícím se segmentu zařízení pro virtuální realitu. Nový VR headset má podobné parametry jako Oculus Rift, ale bude se prodávat za skoro poloviční cenu.
K oblíbeným
reklama
AOC je dalším výrobcem, který představil své brýle pro virtuální realitu. Svou oficiální premiéru si odbyly na nedávno proběhlém herním veletrhu Gamescom 2016. Zařízení obsahuje dvojici AMOLED displejů o úhlopříčce 3,81” a celkovém rozlišení 2160 x 1200 obrazových bodů. Obnovovací frekvence činí 90 Hz. Parametry nového headsetu jsou tedy velmi podobné jako u Oculusu Rift, který je skoro synonymem pro virtuální realitu. Odlišností je použití dvojice klasických Fresnelových čoček (o průměru 49,5 mm), které umožňují dosáhnout širšího zorného pole až 110 stupňů horizontálně.

Naproti tomu brýle od Oculusu využívají kombinaci Fresnelových a spojných čoček, maximální zorné pole činí jen 90 stupňů. AOC PC VR využívá pro přenos dat a obrazu porty HDMI 1.4 a USB 3.0. Na přední straně nalezneme také kameru o rozlišení 640 x 480 pixelů. Výhodou je kompatibilita headsetu s ekosystémem Open-Source Virtual Reality (OSVR), což znamená také možnost používání SteamVR a většinu z něj stažených her. Novinka od AOC se na trhu objeví koncem letošního roku s cenovkou jen 399 eur, v přepočtu asi 10 800 Kč. To je výrazně méně, než za kolik se prodávají konkurenční produkty pro virtuální realitu.

Zdroj: Pcgameshardware.de
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů