www.svethardware.cz
>
>
>

AOC nabídne 34" monitor s WQHD

AOC nabídne 34" monitor s WQHD
, , aktualita
Společnost AOC si připravila velký monitor disponující 34" obrazovkou a rozlišením WQHD. Z toho vyplývá, že nepůjde o model s běžným poměrem stran 16:9, ale o širokoúhlý monitor s poměrem 21:9.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti AOC si tedy budeme moci od září za maloobchodní cenu 17 800 Kč koupit nový monito u3477Pqu, který nabídne velkou obrazovku s úhlopříčkou 34", rozlišením WQHD, čili 3440 x 1440 pixelů a poměrem stran 21:9. Využít jej můžeme nejlépe pro sledování filmů nebo jako náhradu za sestavu dvou monitorů, čili pro zobrazení více oken vedle sebe. Pro to je připravena i výbava monitoru, která umožní například v jedné části obrazovky hrát hru a v druhé přehrávat film. Jde konkrétně o Screen+, díky níž lze plochu rozdělit až do čtyř panelů.

Rozměr monitoru AOC u3477Pqu na výšku má odpovídat 27" monitorům, které si tak můžeme případně umístit po jeho stranách, kdyby snad jeho plocha nestačila. Poloha monitoru lze pak upravit díky stojanu s funkcí pivot, nastavením výšky až o 130 mm a samozřejmě i možnostmi naklonění či natočení. Popřípadě jej lze přimontovat na jiný držák či na zeď díky standardu VESA.

AOC dále slibuje Real 8bitový +FRC pro zobrazení více než 1 miliardy barev, obnovovací frekvenci 60 Hz, odezvu 5 ms, jas 320 cd/m2 a pozorovací úhly 178° horizontálně i vertikálně. Nejde tedy o panel TN, nýbrž o IPS. Dále tu máme hub se dvěma porty USB 2.0 i USB 3.0, Display Port, HDMI s podporou MHL a také zabudované 3W reproduktory. Model u3477Pqu také vyhovuje podmínkám certifikace EnergyStar 6.0 a TCO 6.0 a pro úsporu elektrické energie využívá software Eco Mode a e-Saver.

Zdroj: TZ AOC
reklama
Nejnovější články
Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním
Společnost Logitech přichází na trh s novou počítačovou myší MX Anywhere 3, která přináší superrychlé skrolování díky kolečku MagSpeed. Dle výrobce by měla zvládnout prolétnout 1000 řádků za sekundu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář