Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AOC nabídne novou sérii monitorů 60ID

22.6.2012, Jan Vítek, aktualita
AOC nabídne novou sérii monitorů 60ID
Společnost AOC si připravila celou novou sérii monitorů s označením 60ID, kterou bude u nás distribuovat společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic, která má na starost také monitory Philips. Nové AOC se budou hodit pro kanceláře...
Společnost AOC si připravila celou novou sérii monitorů s označením 60ID, kterou bude u nás distribuovat společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic, která má na starost také monitory Philips. Nové AOC se budou hodit pro kanceláře i domácnost a nabídnou úhlopříčky od 19" do 24" s LED podsvícením a poměry stran 16:9 i 16:10.

Dále tu je statický kontrast 1 000:1 (20 000 000:1 dynamický), jas 250 nit a odezva pohybující se mezi 2 a 5 ms (GtG). Spotřeba se pak díky podsvícení pomocí LED pohybuje mezi 26 a 42 watty, přičemž jsou zde k dispozici módy, které ji mají ještě více snížit. Zde také můžeme zmínit certifikace EPEAT Gold a TCO 5.0.

Celá série je vybavena stojany s možností naklánění panelu a některé umožní také nastavení výšky, otáčení a využití funkce pivot. Rozlišení se pak pohybuje mezi 1440 x 990 a 1920 x 1080, některé typy nabídnou i USB hub se čtyřmi porty 2.0 a mezi obrazová rozhraní patří DVI-D a HDMI (HDCP).

Všechny AOC 60ID pak mají standardní VESA držáky, zabudované reproduktory, otvory pro zámky Kensington a software i-Care. Ten spolupracuje se senzorem a automaticky upravuje podsvícení dle okolního prostředí. Nakonec výrobce zmínil zabudovaný ionizér zvuku Ionic Breeze, jenž se má postarat o lepší vzduch.

AOC 60ID jsou již na trhu k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu od 2360 Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ MMD