www.svethardware.cz
>
>
>

AOC Q2577PWQ: zaměřen na profesionály

AOC Q2577PWQ: zaměřen na profesionály
, , aktualita
Společnost AOC si připravila nový 25" monitor Q2577PWQ, který je dle jejích slov určen pro profesionály. Jedná se LCD založené na displeji typu IPS, které má nabídnout přesné barvy, s,lušnou výbavu a také fllexibilní stojan.
K oblíbeným
reklama
AOC Q2577PWQ zkrátka má mít vše, co by profesionál měl vyžadovat, i když to je velmi široký pojem. Zaměřme se ale na to, co konkrétního nám tento monitor nabídne. V prvé řadě je to 25" displej s technologií "Advanced IPS", která má oproti klasickému IPS prý nabídnout přesnější zobrazení barev, vyšší kontrast a samozřejmě i široké pozorovací úhly. AOC také slibuje velmi rovnoměrné podsvícení, které nebude poblikávat.

Monitor nabídne rozlišení Quad HD, tedy 2560 x 1440, které je na 25" úhlopříčku poměrně jemné, přičemž odezava je 5milisekundová, ovšem další podrobnosti o jasu, kontrastu nebo pokrytí barevných prostorů se zatím nedozvíme. AOC tento monitor ještě ani neprezentuje na svých stránkách a v obchodech nejsou specifikace vypsány.
Dále se tak dozvíme už jen to, že tu jsou dva 2W reproduktory, evidentně i USB hub podporující standard USB 3.0, stojan s nastavitelnou výškou (rozsah 130 mm) a podporou montážního systému VESA 100 x 100 a pak všechna obvyklá rozhraní, tedy D-Sub, DVI. HDMI a DisplayPort.

AOC uvádí, že jeho Q2577PWQ je určen pro fotografy i filmaře, aplikace CAD/CAM nebo i zdravotnictví. Prodávat jej bude za cenu v přepočtu cca 12.000 Kč.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů