www.svethardware.cz
>
>
>

AOC U28G2AE: FreeSync na panelu IPS s Ultra HD

AOC U28G2AE: FreeSync na panelu IPS s Ultra HD
, , aktualita
Společnost AOC si připravila herní monitor U28G2AE, který je založen na panelu typu IPS s rozlišením Ultra HD či 4K a nabízí synchronizaci pomocí FreeSync. AOC to tak má dobře načasované vzhledem k chystaným Radeonům. 
K oblíbeným
reklama
Na druhou stranu FreeSync už dávno není pouze pro Radeony, respektive technologie Adaptive-Sync, takže lze počítat i s tím, že synchronizace monitoru AOC U28G2AE bude fungovat i s GeForce, ovšem bez certifikace to zaručeno není. 
 
 
Máme tu 28palcový panel typu IPS s rovnou plochou, který nabízí 3840 x 2160 obrazových bodů a dále pak odezvu1 ms MPRT či 4 ms GTG, pozorovací úhly 178 ° v obou směrech a dle očekávání 60Hz obnovovací frekvenci, i když už i monitory s Ultra HD se vzmáhají a začínají nabízet více.  
 
Co se týče barev, AOC U28G2AE dokáže pokrýt barevný prostor sRGB ze 119 procent a Adobe RGB z 89 procent. Využívá k tomu 10bitový panel, respektive 8bitový s FRC s kontrastem 1000:1 a maximálním jasem 300 nit. Mezi nejlepší modely s Ultra HD tak tento monitor patřit nebude. 
 
Dále je v nabídce AOC Settings KeyPad, ovládání pro OSD menu s volbou šesti herních režimů a o snížení vstupního zpoždění se bude snažit AOC Low Input Lag. Do výbavy ještě počítáme rozhraní HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 a výstup audia na 3,5mm jacku. Zabudovány tu jsou také dva 3W reproduktory a stojan bohužel nabízí jen funkci naklopení, ale můžeme jej vyměnit za VESA držák (100 x 100). O ceně a dostupnosti se ještě nedozvíme. 
 
Zdroj: AOC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce RTX 3060 Ti se dostává do nabídky obchodů, kolik stojí? GeForce RTX 3060 Ti se dostává do nabídky obchodů, kolik stojí?
Už příští týden se začne prodávat grafická karta GeForce RTX 3060 Ti, která by tak už nějaký ten den měla proudit na sklady obchodů. Ty už také pomalu zveřejňují její ceny a zatím tu máme třeba lotyšský Dateks. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC dokončilo hrubou stavbu své 3nm továrny, výroba začne v roce 2022 TSMC dokončilo hrubou stavbu své 3nm továrny, výroba začne v roce 2022
Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. dokončila hrubou stavbu své továrny, v níž se začnou vyrábět čipy pomocí 3nm technologie. Tu jsme kdysi vnímali jako součást velice nejisté budoucnosti, ovšem ta už je téměř zde.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaká byla dostupnost nereferenčních Radeonů RX 6000? Jaká byla dostupnost nereferenčních Radeonů RX 6000?
AMD včera umožnilo vyslat do prodeje i nereferenční verze Radeonů, jejichž recenze se objevily už ve středu a byla tady jistá naděje, že právě do těchto karet putovalo podstatně více nových čipů. Nyní se ale ukazuje, že neputovalo.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů