reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Apacer si připravil miniaturní mSATA SSD

, , aktualita
Apacer si připravil miniaturní mSATA SSD
Moduly SSD pro rozhraní mSATA jsou samy o sobě malé, ale Apacer se rozhodl je ještě zmenšit dle specifikací JEDEC MO-300. Představil tak kartičky s rozměry pouze 26,8 x 29,9 mm. Jedná se o produkty označované jako mSATA Mini M4 SSD a určené...
Apacer si připravil miniaturní mSATA SSD
Moduly SSD pro rozhraní mSATA jsou samy o sobě malé, ale Apacer se rozhodl je ještě zmenšit dle specifikací JEDEC MO-300. Představil tak kartičky s rozměry pouze 26,8 x 29,9 mm. Jedná se o produkty označované jako mSATA Mini M4 SSD a určené pro ty nejmenší počítače, tablety a podobná zařízení, kde se každý ušetřený kousek prostoru hodí.

Apacer mSATA Mini M4 jsou vybaveny pro 52pinové konektory mSATA s podporou rozhraní SATA 3 Gbps. To jim bude stačit, protože poskytnou datovou propustnost 85 MBps při čtení a 80 MBps při zápisu. Využívají pak paměti NAND Flash s buňkami SLC, které mají oproti MLC poskytnout především delší výdrž, respektive vyšší počet mazacích/zapisovacích cyklů. K dispozici ale budou i verze mSATA Mini M4-M s buňkami MLC, od nichž zase můžeme očekávat vyšší kapacitu (až 64 GB) a nižší cenu.

Výrobce také slibuje, že jeho SSD moduly vydrží práci v náročných podmínkách, a to i v teplotním rozmezí -40 °C až 85 °C. Dále mají techniky Global Wear Leveling pro zajištění rovnoměrného opotřebení buněk, podporu S.M.A.R.T., schopnost bezpečného zotavení se po výpadku napájení a 16bit/24bit ECC.

Prozatím jsou k dispozici vzorky, ale výroba ve velkém již byla zahájena.

Zdroj: TZ Apacer
reklama
reklama
reklama