www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apacer si připravil miniaturní mSATA SSD

Apacer si připravil miniaturní mSATA SSD
, , aktualita
Moduly SSD pro rozhraní mSATA jsou samy o sobě malé, ale Apacer se rozhodl je ještě zmenšit dle specifikací JEDEC MO-300. Představil tak kartičky s rozměry pouze 26,8 x 29,9 mm. Jedná se o produkty označované jako mSATA Mini M4 SSD a určené...
K oblíbeným
reklama
Moduly SSD pro rozhraní mSATA jsou samy o sobě malé, ale Apacer se rozhodl je ještě zmenšit dle specifikací JEDEC MO-300. Představil tak kartičky s rozměry pouze 26,8 x 29,9 mm. Jedná se o produkty označované jako mSATA Mini M4 SSD a určené pro ty nejmenší počítače, tablety a podobná zařízení, kde se každý ušetřený kousek prostoru hodí.

Apacer mSATA Mini M4 jsou vybaveny pro 52pinové konektory mSATA s podporou rozhraní SATA 3 Gbps. To jim bude stačit, protože poskytnou datovou propustnost 85 MBps při čtení a 80 MBps při zápisu. Využívají pak paměti NAND Flash s buňkami SLC, které mají oproti MLC poskytnout především delší výdrž, respektive vyšší počet mazacích/zapisovacích cyklů. K dispozici ale budou i verze mSATA Mini M4-M s buňkami MLC, od nichž zase můžeme očekávat vyšší kapacitu (až 64 GB) a nižší cenu.

Výrobce také slibuje, že jeho SSD moduly vydrží práci v náročných podmínkách, a to i v teplotním rozmezí -40 °C až 85 °C. Dále mají techniky Global Wear Leveling pro zajištění rovnoměrného opotřebení buněk, podporu S.M.A.R.T., schopnost bezpečného zotavení se po výpadku napájení a 16bit/24bit ECC.

Prozatím jsou k dispozici vzorky, ale výroba ve velkém již byla zahájena.

Zdroj: TZ Apacer
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik14 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů