www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apacer uvádí zabezpečená SSD s rozhraním PATA

Apacer uvádí zabezpečená SSD s rozhraním PATA
, , aktualita
Rozhraní Paralel ATA stále žije, alespoň v nabídce firmy Apacer, která na něm založila dvojici nových SSD AFD 257 a AFD 187. Ta mají poskytnout pokročilé funkce pro zabezpečení a liší se tím, že první je klasický mobilní disk se 44pinovým...
K oblíbeným
reklama
Rozhraní Paralel ATA stále žije, alespoň v nabídce firmy Apacer, která na něm založila dvojici nových SSD AFD 257 a AFD 187. Ta mají poskytnout pokročilé funkce pro zabezpečení a liší se tím, že první je klasický mobilní disk se 44pinovým konektorem a druhý je menší 1,8" model se 40pinovým konektorem.

Mezi jejich bezpečnostní funkce patří Full Erase, která zajistí kompletní smazání dat v oddílech User Block (běžná uživatelská data) i Free Block (data pro zajištění parity), pak tu je funkce Destroy, jejíž úkolem je nevratné smazání dat i ze systémových bloků a nakonec je tu Virtual Write, jež má citlivá data na disku naopak chránit. Založena je na konceptu virtualizace zápisu a umožní uživatelům si vybrat, zda chce data opravdu zapsat do buněk disku, nebo jen do dočasného prostoru, kde jsou od uložených dat oddělena. V případě problémů tak stačí restartovat počítač, a okamžitě se tak zbavit dočasně uložených dat.

Model AFD 257 má svůj konektor umístěn na spodní straně pro použití se systémy Plug and Play a pro uzavřené systémy je tu také alternativa s propojením pomocí externě vedených kabelů. Co se týče kapacit, pak k dispozici budou verze s až 256 GB a podporou PIO Mode 4, MWDMA Mode-2 a Ultra DMA-6, 72bitovým kódem ECC, monitoringem opotřebení a podporou S.M.A.R.T. Uživatelé si také budou moci vybrat mezi SSD s buňkami SLC slibujícími větší výdrž a MLC, jež budeou zase levnější. Modely s SLC také garantují, že budou funkční i při teplotách ód -40 °C do 85 °C.

Zdroj: TZ Apacer
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů