www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple musí vývojářům umožnit využívat své způsoby plateb, Epic není spokojen

Apple musí vývojářům umožnit využívat své způsoby plateb, Epic není spokojen
, , aktualita
Soudní bitva mezi společnostmi Apple a Epic přinesla první rozhodnutí, dle nějž Apple musí otevřít svůj obchod jiným firmám a jejich monetizaci. Ve skutečnosti ale soud nerozhodl plně ve prospěch ani jedné strany a firma Epic není spokojena. 
K oblíbeným
reklama
Soud ve sporu firem Apple a Epic rozhodl, že Apple nemůže nutit vývojáře nabízených aplikací k tomu, aby v nich využívali výhradně jeho platebních metod, a tím se dělili o svůj zisk, což lze považovat za částečné vítězství firmy Epic. Samotný Apple ale dané rozhodnutí prezentuje spíše jako svou výhru, neboť se v něm rovněž uvádí, že jeho App Store neporušuje antimonopolní zákon a že "úspěch není nelegální". 
 
Ve skutečnosti je to však právě Epic a jeho šéf Tim Sweeney, kdo je spíše nespokojený. 
 
 
Tim Sweeney v sérii tweetů upozornil, že rozhodnutí soudu nepředstavuje vítězství pro vývojáře a ani pro spotřebitele a že Fortnite se vrátí do App Storu systému iOS jen v případě, kdy Epic bude moci nabídnout placení v rámci aplikace, které bude srovnatelné s tím, co nabízí Apple, aby vzniklé úspory mohli pocítit také uživatelé. 
 
Už méně se mluví také o tom, že Epic dostal soudem nařízeno zaplatit firmě Apple odškodné ve výši 30 procent z tržeb cca 12 milionů dolarů, které od svých zákazníků získal na iOS prostřednictvím Epic Direct Payment v době, kdy ještě Fortnite byl k dispozici na této platformě, a kdy tak porušoval pravidla stanovená firmou Apple. 
 
Je tak otázka, zda Sweeneymu nakonec nejde právě o toto rozhodnutí, neboť co se týče budoucích plateb, ty by dle rozhodnutí soudu už měly splňovat právě to, po čem nyní sám na Twitteru volá. A věnuje se tu zvláště firmě Apple a ne ostatním (Microsoft, Google, Nintendo, Sony), kteří na svých platformách také firmu Epic nenechávají, aby si sama zpracovávala své platby ve Fortnite, čili i v těchto případech jdou vysoké podíly provozovatelům platforem. 
 
V každém případě firma se Epic Games už proti rozhodnutí soudu odvolala a Tim Sweeney k tomu uvedl, že takto bojuje za práva a peníze miliard zákazníků. Bojuje ale také za to, aby tyto peníze šly v prvé řadě do jeho kapsy. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů