www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple na svých nových počítačích přestává podporovat Windows 7

Apple na svých nových počítačích přestává podporovat Windows 7
, , aktualita
Pokud vám to zní divně, čtěte dál. Apple totiž na svých počítačích umožňoval prostřednictvím své aplikace Boot Camp nainstalovat vedle vlastního OS X, také Windows 7. Jejich podpora ale u nejnovějších verzí MacBooků skončila.
K oblíbeným
reklama
Záležitost se týká nejnovějších MacBooků Air a Pro s nejnovějšími CPU řady Broadwell (viz tabulky). Jejich uživatelé tak přichází o možnost duálního bootování do OS X nebo Windows 7, které umožňovaly předchozí verze obou řad. Apple přitom neškrtl podporu Windows jako takových, Boot Camp na dotčených výrobních řadách i nadále podporuje Windows 8/8.1 v 64bitové verzi. A další nové počítače od Applu na tom zřejmě budou úplně stejně.


MacBook Air a Boot Camp


Takže jako tah namířený proti Microsoftu to moc nevypadá. S trochou ironie by se spíš dalo říct, že Apple chce podpořit slabé prodeje verze 8.1. Ale teď vážně, nabízí se dvě hlavní otázky. První jsme už nakousli - proč k tomuto kroku Apple přistoupil? Na ní je odpověď neznámá, protože společnost z Cupertina svůj krok nijak nekomentovala, natož aby ho nějak vysvětlila.


MacBook Pro a Boot Camp


Druhá otázka je, jestli to uživatelé nových Applů budou pociťovat jako problém. Tady asi nejvíc záleží na tom, proč vlastně druhý operační systém z Redmondu na své stroje instalovali. Pokud si chtěli třeba zahrát hry pro Windows, tak mají možnost buď placeně upgradovat svá Windows na verzi 8.1 a případnou averzi k nim nějak překousnout, nebo půl roku počkat na bezplatný upgrade na Windows 10. Ty má podle všeho Boot Camp v budoucnu podporovat.


Logo Parallels


Pokud ale chtějí mít kromě aplikací pro OS X možnost pracovat s bohatým ekosystémem aplikací Windows, mohou použít virtualizaci. Už dlouhou dobu existuje výborné řešení v podobě aplikace Parallels Desktop. To je sice placená varianta (za poměrně citelných 79,99 €), ale vzájemné propojení hostitelského OS X a hostovaných Windows libovolné verze je podle uživatelů Parallels Desktop skutečně vynikající. Rychlost takto provozovaných virtuálních Windows je také výtečná. A řada uživatelů počítačů od Applu to takhle řeší už dlouho.

Takže ať se na to díváme z jakékoli strany, žádný neřešitelný problém uživatelé Applu dychtící také po Windows nemají. Ale stejně by bylo docela zajímavé vědět, proč to ten Apple udělal, že?

Zdroj: iClarified
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář