reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Apple nabízí nové 13" MacBook Pro s displejem Retina

, , aktualita
Apple nabízí nové 13" MacBook Pro s displejem Retina
Ačkoliv nové malé tablety iPad mini postrádají displeje s vysokým rozlišením, které by jim zajistilo označení Retina, nové 13" notebooky MacBook Pro se jím pochlubit mohou. Jde o již klasické celohliníkové stroje, které nyní mají tloušťku...
Apple nabízí nové 13" MacBook Pro s displejem Retina
Ačkoliv nové malé tablety iPad mini postrádají displeje s vysokým rozlišením, které by jim zajistilo označení Retina, nové 13" notebooky MacBook Pro se jím pochlubit mohou. Jde o již klasické celohliníkové stroje, které nyní mají tloušťku 19 mm a hmotnost 1,62 kg. Jsou tak tenčí i lehčí než předchozí generace MacBooků Pro se stejně velkým displejem.

A co znamená Retina konkrétně zde? Na dané úhlopříčce si našly místo celkem 4 miliony pixelů, což dává rozlišení 227 pixelů na palec a konkrétně 2560 x 1600. Displeje jsou jinak typu IPS a mají díky tomu široké pozorovací úhly 178 ° v obou směrech.

Pod kapotou se pak ukrývají procesory Intel, a to buď 2,5GHz Core i5 nebo 2,9GHz Core i7, které nabídnou svou integrovanou HD 4000 a dále 8 GB paměti DDR3-1600 MHz. Úložného prostoru může být až 768 GB a do výbavy ještě počítáme dva porty Thunderbolt, dva USB 3.0, nově HDMI a pak kameru FaceTime HD, dva mikrofony, vylepšené reproduktory, 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 4.0, and a napájecí konektor MagSafe 2.

Baterie poskytne až 7 hodin výdrže na jedno nabití a schopnost udržovat notebook v pohotovostním režimu až 1 měsíc. Jako OS byl zvolen samozřejmě aktuální OS X Mountain Lion.

Doporučená cena u nás startuje na 45490 Kč s daní, což není zrovna málo.

Zdroj: TZ Apple
reklama
reklama
reklama