www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple odhalil Mac Pro s novým designem

Apple odhalil Mac Pro s novým designem
, , aktualita
Na akci Worldwide Developer Convention (WWDC) společnost Apple představila od základu přepracovaný desktopový počítač Mac Pro, který se nepodobá žádnému modelu z dosavadní nabídky této firmy. Má totiž velmi jednoduchý válcovitý tvar, do...
K oblíbeným
reklama
Na akci Worldwide Developer Convention (WWDC) společnost Apple představila od základu přepracovaný desktopový počítač Mac Pro, který se nepodobá žádnému modelu z dosavadní nabídky této firmy. Má totiž velmi jednoduchý válcovitý tvar, do nějž se vejde 12jádrový procesor Ivy Bridge-EP, paměti s ECC i dvě grafické karty AMD řady FirePro. Rozměry tohoto počítače jsou přitom velmi malé a dle odhadu má celé tělo průměr jen kolem 25 cm.

Design nového Mac Pro je tedy velmi jednoduchý. Válcovitý tvar (v uzavřeném stavu) narušují jen nezbytné ventilační otvory a také konektory, mezi nimiž můžeme rozeznat dva 3,5mm audio, čtyři USB, celých šest Thunderbolt 2, dva Ethernety, jedno HDMI s podporou 4K a také napájecí konektor. Dle něj je jasné, že vedle výkonného procesoru a dvou karet se má dovnitř vejít také napájecí zdroj.

Vedle toho nemá chybět ani Bluetooth 4.0 a Wi-Fi 802.11ac, takže jde po všech stránkách o moderní výbavu. Co se týče úložného prostoru, ten zajistí SSD pro rozhraní PCI Express, takže je celkem jasné, že větší objemy dat budou uživatelé ukládat na externí zařízení či NAS.

Nakonec Apple uvedl, že tento počítač bude sestavován ve Spojených státech a na trh přijde někdy ve třetím čtvrtletí, kdy mají přijít na trh také zmíněné procesory Ivy Bridge-EP. Cena samozřejmě ještě nebyla uvedena, ovšem nečekejme žádnou lidovku.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů