www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Apple odhalil OS X El Capitan a hudební službu

Apple odhalil OS X El Capitan a hudební službu
, , aktualita
Společnost Apple si pro dnešní den připravila několik novinek, mezi nimiž najdeme také novou verzi operačního systému OS X s označením El Capitan a také službu Apple Music pro streamování hudby.
K oblíbeným
reklama
Apple OS X El Capitan slibuje upravené uživatelské rozhraní i vyšší výkon, přičemž navazuje na verzi Yosemite z minulého roku. Novinky se týkají správy a práce s okny, zabudovaných aplikací, vyhledávání ve Spotlight, přičemž spouštění aplikací a práce s nimi celkově má být rychlejší. Apple také integroval do nového OS X grafickou technologii Metal, jež je určena pro hry, které má rozpohybovat výrazně rychleji. Je to tedy něco podobného jako DirectX 12 nebo nástupce OpenGL, Vulkan.

Vzhled systému OS X El Capitan změní už nový font, konkrétně Sand Francisco, který byl označen za moderní a dobře čitelný, a to především na displejích Retina. Mission Control pro správu oken dostal čistší vzhled, abychom se v něm mohli rychleji orientovat a pak tu je také nová funkce Split View, která automaticky umístí dvě okna vedle sebe, každé zabírající přesně polovinu obrazovky.

Další vylepšení se týkají prohlížeče Safari, který dostal funkci Pinned Sites pro umístění oblíbených stránek na tab bar nebo tlačítko pro okamžité ztlumení zvuku z kteréhokoliv tabu. Mail dostal funkci Smart Suggestions rozpoznávající jména a události ve zprávě a nabízející jejich přidání do kontaktů či kalendáře. Stejně jako v iOS budeme moci gestem na dotykové obrazovce mazat zprávy a manipulovat s nimi. Tím to samozřejmě nekončí. Do nové aplikace Notes můžeme přetahovat z ostatních aplikací obrázky, PDF, videa a jiný obsah a tvořit si tak multimediální poznámky a vylepšen byl Spotlight pracující s různými informacemi o počasí, burze, sportu, dopravě, atd. OS X El Capitan je aktuálně k dispozici vývojářům v programu Mac Developer Program, a to od dnešního dne. V červenci započne El Capitan Beta Program pro veřejnost a konečná verze přijde do Mac App Store někdy na podzim.


Pak je tu služba Apple Music, která bude k dispozici pro počítač Mac a zařízení s iOS, Windows a Androidem. Jedná se o nástupce služby iTunes Radio, který nabídne řadu doprovodných služeb. Apple Music pro OS X, iOS a Windows bude spuštěn 30. června a k dispozici budou tři verze. První bude zdarma a pochopitelně bude nejvíce omezena, a to na iTunes Radio se službou Connect, poslechem stanice Bears 1 a stanic Apple Music s omezenou možností "přeladění". Pak bude služba pro jednotlivce za 10 USD nebo pro rodinu za 15 USD (až 6 lidí), která nám umožní neomezený poslech veškeré hudby z Apple Music a také její lokální uložení pro offline poslech. Na podzim bude Apple Music zprovozněn i na Androidu a Apple přitom nabídne 3 měsíce zdarma.

Apple Music je tedy přímým konkurentem pro ostatní streamovací hudební služby jako Spotify a bude se snažit nabídnout něco navíc. Tím jsou třeba playlisty sestavované lidmi, doporučení na základě předchozích nákupů a s pomocí funkce Connect se budeme moci také spojit s umělci. Respektive ti budou moci komunikovat se svými fanoušky. Beats 1 je internetové rádio přicházející společně s Apple Music. Vysílat bude nonstop, a to kombinaci zpráv, interview s muzikanty a samozřejmě i hudbu.

Zdroj: TZ Apple
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů