reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Apple plánuje stavět velkolepé ústředí, podívejte se

12.11.2013, Jan Vítek, aktualita
Apple plánuje stavět velkolepé ústředí, podívejte se
Společnost Apple již není daleko od spuštění stavby nového ústředí, které navrhl ještě Steve Jobs společně s britským architektem Sirem Normanem Robertem Fosterem. Hotové jsou již vizualizace tohoto zajímavého projektu, jenž má být dokončen v roce 2016.
Steve Jobs tedy ještě před svou smrtí dokázal spolunavrhnout nové ústředí své firmy, které se bude stavět pochopitelně v kalifornském Cupertinu, kde se firma Apple může cítit doma. Stát bude necelých 15 minut jízdy od budovy firmy Samsung a půjde o velký čtyřpatrový prstenec, na jehož střeše budou dle renderů bezpochyby solární panely.Vně i uvnitř budovy zabírající bezmála 300 000 čtverečných metrů pak bude dost místa na 4500 až 7500 stromů, a to včetně ovocných, jako jsou třešně, švestky, meruňky a jiné. Celý areál tak bude z 80 procent krajinného rázu.Přístup do něj pak vyřeší jednak hromadná doprava a pak tu bude pochopitelně i parkoviště pro zaměstnance, ale schované pod zem.


- v prostoru obklopeném budovou bude park se stromy i posezení pro zaměstnance a návštěvníky -


Renderované obrázky pochází ze studia Sira Normana Fostera, jenž je ukázal časopisu Wired. Pokud se chce tedy podívat na celou kolekci, můžete pokračovat právě na jeho stránky.


- nahoře je vstup pro zaměstnance, dole s právě rozkvetlými třešněmi je vstup pro zákazníky -
- velká otevřená jídelna i místo pro odpočinek uvnitř budovy -


- posluchárna bude samostatná budova stojící opodál, částečně zapuštěná pod zem -


Zdroj: Dailytech
reklama