Apple představil chytrý reproduktor HomePod mini

Apple představil chytrý reproduktor HomePod mini
, , aktualita
Společnost Apple vedle nových iPhonů 12 představila také chytrý reproduktor HomePod mini. V malém balení a za příznivější cenu přichází s reproduktorem, který nabídne i funkci domácího interkomu.
K oblíbeným
reklama
Apple měl nyní na podzim rovnou dvě keynote. V té včerejší představil nové iPhony 12 a iPhone 12 Pro, ale nebyly to všechny novinky. Objevil se také nový chytrý reproduktor HomePod mini, který má v průměru jen 97,9 mm a na výšku 84,3 mm. Váží 345 gramů a Apple tímto produktem umožňuje vybavit celou domácnost hned několika takovými reproduktory např. i pro funkci domácího interkomu.
 
Apple HomePod mini
 
Samozřejmostí je možnost poslouchat hudbu a díky asistentu Siri umí být i digitálním pomocníkem. Zvládne převzít přehrávání hudby ze spárovaného iPhonu (stačí ho jen přiblížit), můžete s jeho pomocí volat, vylepšit prostorový zvuk z Apple TV nebo Macu. K tomu se pochopitelně hodí alespoň dvojice takových reproduktorů v jednom pokoji. Nalezneme tu čip Apple S5, který se stará o správné nastavení zvuku a ovládání všech reproduktorů. Ten hlavní je vybaven neodymovým magnetem, dvojice pasivních pak vylepšuje basy i vysoké frekvence. To vše má sloužit k získání kvalitního 360° zvuku. Pro naslouchání příkazům tu máme trojici mikrofonů.
 
Apple HomePod mini
 
Užitečnou funkcí je i to, že Siri je schopna rozeznat jednotlivé hlasy a přiřadit si k nim osoby. Chová se tak podle toho, kdo na ni mluví. V zájmu zachování soukromí jsou veškeré příkazy vyhodnocovány na zařízení a neposílají se na externí servery. Pochopitelně dokáže ovládat chytrou domácnost, tedy světla, klimatizaci, zamknout chytré zámky a podobně. HomePod mini je vybaven Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 5.0. K dispozici bude v bílé a tmavě šedé barvě za cenu $99.
 
Apple HomePod mini
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů