reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Apple představil nové MacBooky s displejem Retina

, , aktualita
Apple představil nové MacBooky s displejem Retina
Společnost Apple dnes učinila to, co bylo od ní očekáváno, a sice že představila nové mobilní počítače MacBook Pro, respektive jejich nové verze. Vybavila je moderními procesory Intel Core, rychlejší grafikou, rychlejší elektronickou pamětí...
Apple představil nové MacBooky s displejem Retina
Společnost Apple dnes učinila to, co bylo od ní očekáváno, a sice že představila nové mobilní počítače MacBook Pro, respektive jejich nové verze. Vybavila je moderními procesory Intel Core, rychlejší grafikou, rychlejší elektronickou pamětí a také displeji s velmi vysokým rozlišením, které jsou od dob nových iPadů známé jako Retina. Jako OS poslouží Mac OS X Lion.

Jedná se zatím o 15" modely, které mají na výšku 18 mm a váží něco málo přes 2 kg. Uvnitř jejich těla se nachází čtyřjádrové procesory, výhradně elektronická paměť pro data (flash) a také displej typu IPS slibující nízkou odrazivost a také rozlišení přes 5 milionů pixelů (konkrétně 2880 x 1800). Už celkem běžné Full HD má přitom něco málo přes 2 miliony.

I nové MacBooky Pro mají hliníkové "unibody" vyrobené z jednoho kusu hliníku, a to vytvoří útočiště pro čtyřjádrový Core i7 s frekvencí 2,7 GHz (Turbo Boost 3,7 GHz), grafiku NVIDIA GeForce GT 650M, až 16 GB paměti DDR3-1600, až 768 GB paměti NAND flash v SSD a pak tu jsou dva porty Thunderbolt, dva USB 3.0, HDMI, webkamera FaceTime HD, skleněný multidotykový trackpad, podsvícená klávesnice, dva mikrofony, reproduktory s vylepšeným zvukem, 802.11n Wi-Fi (škoda že tu není už 802.11ac) a tenčí napájecí port MagSafe 2.

Jako operační systém Apple nainstaloval Mac OS Lion s iPhoto, iMovie, iTunes, Aperture 3.3, Final Cut Pro X a dalšími aplikacemi. Ty byly v některých případech vylepšeny, aby dobře spolupracovaly s displejem Retina. Všichni zákazníci také dostanou možnost bezplatně přejít na nový OS Mountain Lion, tedy až bude k dispozici.

MacBook Pro s displejem Retina jsou již k dispozici na Apple Online Store a v jiných spřízněných obchodech. Za 2200 USD zákazník dostane model s 2,3GHz (3,3GHz Turbo) Core i7, 8 GB paměti a 256GB SSD. Za 2800 pak bude 2,6GHz (3,6GHz Turbo) Core i7, 8 GB paměti a 512GB SSD. Lepší konfigurace budou na vyžádání.

Zdroj: TZ Apple
reklama
reklama
reklama