www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple připravil levné 21,5" iMacy

Apple připravil levné 21,5" iMacy
, , aktualita
Společnost Apple se rozhodna na trh vypustit nové desktopové počítače iMac, které nabídnou obrazovku o úhlopříčce 21,5" a procesory Intel Core i5. Podívejme se, co vše mají ve specifikacích a za kolik.
K oblíbeným
reklama
Dnes představené počítače Apple iMac slibují kvalitní 21,5" displej typu IPS s rozlišením 1920 x 1080. Nejlevnější model s cenou 1099 USD má pak ve výbavě 1,4GHz dvoujádrový procesor Intel Core i5, jehož frekvence se může díky Turbo Boost vyšplhat až na 2,7 GHz. Tento procesor pak obsahuje také grafické jádro Intel HD Graphics 5000, které má oproti řadě HD Graphics 4000 o poznání vyšší výkon. Dále tu máme 8 GB operační paměti, 500GB pevný disk, moderní rozhraní Wi-Fi 802.11ac, dva porty Thunderbolt a čtyři USB 3.0.

V operačním systému se již nachází předinstalované aplikace iLife a iWork. První z nich slouží ve spolupráci s iMovie pro zpracování videí, její součástí je také GarageBand pro výuku hraní na hudební nástroje nebo také iPhoto pro správu fotografií. iWork zase zahrnuje aplikace pro práci, takže jde o Pages, Numbers nebo Keynote. iWork for iCloud pak poslouží pro vytváření dokumentů na iPadu, ovšem zatím jde o betaverzi. Aple také oznámil, že očekávaná verze OS X Yosemite bude volně k dispozici letos na podzim.

Zmíněný levný iMac si můžeme před koupí také mírně upravit a zvolit si namísto 500GB disku model s kapacitou 1 TB, popřípadě 1TB Fusion Drive nebo rovnou SSD s kapacitou až 256 GB. To bude celkem vhodné, protože základní disk má otáčky jen 5400 RPM a nejspíše půjde o notebookový model, jehož výkon nebude zrovna oslnivý. Více informací se dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Apple
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek