www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple připravil levné 21,5" iMacy

Apple připravil levné 21,5" iMacy
, , aktualita
Společnost Apple se rozhodna na trh vypustit nové desktopové počítače iMac, které nabídnou obrazovku o úhlopříčce 21,5" a procesory Intel Core i5. Podívejme se, co vše mají ve specifikacích a za kolik.
K oblíbeným
reklama
Dnes představené počítače Apple iMac slibují kvalitní 21,5" displej typu IPS s rozlišením 1920 x 1080. Nejlevnější model s cenou 1099 USD má pak ve výbavě 1,4GHz dvoujádrový procesor Intel Core i5, jehož frekvence se může díky Turbo Boost vyšplhat až na 2,7 GHz. Tento procesor pak obsahuje také grafické jádro Intel HD Graphics 5000, které má oproti řadě HD Graphics 4000 o poznání vyšší výkon. Dále tu máme 8 GB operační paměti, 500GB pevný disk, moderní rozhraní Wi-Fi 802.11ac, dva porty Thunderbolt a čtyři USB 3.0.

V operačním systému se již nachází předinstalované aplikace iLife a iWork. První z nich slouží ve spolupráci s iMovie pro zpracování videí, její součástí je také GarageBand pro výuku hraní na hudební nástroje nebo také iPhoto pro správu fotografií. iWork zase zahrnuje aplikace pro práci, takže jde o Pages, Numbers nebo Keynote. iWork for iCloud pak poslouží pro vytváření dokumentů na iPadu, ovšem zatím jde o betaverzi. Aple také oznámil, že očekávaná verze OS X Yosemite bude volně k dispozici letos na podzim.

Zmíněný levný iMac si můžeme před koupí také mírně upravit a zvolit si namísto 500GB disku model s kapacitou 1 TB, popřípadě 1TB Fusion Drive nebo rovnou SSD s kapacitou až 256 GB. To bude celkem vhodné, protože základní disk má otáčky jen 5400 RPM a nejspíše půjde o notebookový model, jehož výkon nebude zrovna oslnivý. Více informací se dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Apple
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře