www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple připravuje počítače iMac s displejem Retina

Apple připravuje počítače iMac s displejem Retina
, , aktualita
Společnost Apple byla v posledních letech průkopníkem mezi výrobci počítačů a jiných zařízení, tedy co se týče nabídky vysokého rozlišení. Nikdo by se tedy asi nedivil, kdyby představila iMac vybavený displejem Retina.
K oblíbeným
reklama
Dle nejnovějších zpráv si Apple skutečně má na nás chystat počítače iMac Retina, které přijdou vybaveny rozlišením 5K, čili ještě o stupeň vyšším rozlišením, než je právě se prosazující 4K. Slovy čísel jde o rozlišení 5120 x 2880 pixelů, přičemž 4K má 3840 x 2160.

Rozlišení 5K je tedy přesně čtyřnásobek rozlišení WQHD (2560 x 1440) nebo šestnáctinásobek HD (1280 x 720). Na jeho příchod ukazovaly také betaverze operačního systému Apple OS X "Yosemite", kde se objevovaly zmínky o vysokých rozlišeních včetně 5760 x 3240 a 6400 x 3600.

Když se podíváme na 27" iMac, pak u něj by rozlišení 5120 x 2880 znamenalo celkem 217 ppi, čili pixelů na palec, což už není daleko od 263 ppi u 9,7" tabletů iPad (2048 x 1536). Můžeme to také srovnat s 28" displejem s rozlišením Ultra HD, který má 157 ppi a dnes prodávaný 27" iMac je vybavený obrazovkou WQHD, což je 108 ppi a mainstreamový 24" iMac má pouze Full HD, a tedy 91 ppi.

Nová řada počítačů Apple iMac s displeji 5K je prý již v pozdních fázích testů a je možné, že budou představeny po boku s OS X "Yosemite" ještě letos na podzim. Představit se mají také aktualizované verze aplikací iMovie a Final Cut Pro, které budou lépe uzpůsobeny pro editaci videa v rozlišení 4K. Otázkou je, jaké GPU si Apple vybere pro nové iMacy, protože obě nejnovější generace AMD a NVIDIA oficiálně podporují maximálně 4096 x 2160.

Zdroj: 9to5mac.com
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek