www.svethardware.cz
>
>
>

Apple prohrál soud s patentovým trolem, hrozí ochodem z britského trhu

Apple prohrál soud s patentovým trolem, hrozí ochodem z britského trhu
, , aktualita
Společnost Optis Cellular Technology patří k patentovým trolům a její dceřinné společnosti už v minulosti vyhrály soudní spory s Applem. Tentokrát vyhrála soudní spor, v němž se dožaduje náhrady 7 miliard USD.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple žaluje kdekdo a firmy kolem Optis Cellular Technology jsou v tomto docela úspěšné. Ostatně jde o patentové trolly, kteří nic nevyrábí, ale vybírají poplatky za patenty (příp. se soudí za jejich porušování). Dceřinná společnost PanOptis loni vyhrála soudní spor s Applem za porušení patentů týkajících se 4G LTE technologie a vysoudila si 506 mil. USD. Tentokrát se do toho pustila Optis Cellular Technology a na Applu si smlsla opravdu hodně. Má jít o dva patenty v souvislosti se standardizovanými technologiemi sloužícími k připojení se k 3G a 4G sítím. Optis po Applu požaduje zaplatit licenční poplatky ve výši 7 miliard USD (152 mld. Kč). Zhruba tolik má např. Apple příjmy (nikoli zisky) za čtvrt roku prodejů tabletů iPad v bohaté předvánoční sezóně.
 
Apple Store
 
Nejvyšší soud v Británii loni rozhodl, že britské soudy mohou Applu nařídit platby za celosvětové používání patentu, přestože porušuje jen britské patenty. Apple by se mohl zbavit poplatků, pokud by opustil britský trh a něčím takovým i vyhrožuje. Poplatky jsou tak vysoké, že zvažuje, zda je akceptuje, nebo opustí britský trh. Podmínky nastavené soudem jsou pro společnost komerčně neakceptovatelné. Ostatní si naopak myslí, že jde jen o zastírací manévr a Apple Británii neopustí. Právnička Optisu dodala, že každý má Apple za lídra v technologiích pro smartphony, ale ve skutečnosti většinu technologií jen nakupuje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek