www.svethardware.cz
>
>
>

Apple: první americká firma překonala hodnotu 2 bilionů USD

Apple: první americká firma překonala hodnotu 2 bilionů USD
, , aktualita
Společnosti Apple se daří, což se projevuje i ve velmi rychle rostoucí hodnotě akcií. Ta už dosáhla takové výše, že je první americkou společností, která přesáhla hranici 2 bilionů USD. Jinými slovy 2000 miliard amerických dolarů.
K oblíbeným
reklama
Apple pod vedením Tima Cooka dosahuje obrovských úspěchů. Z výrobce stylového a hodně drahého hardwaru se stala společnost, která se čím dál více soustředí na služby a jiné byznysy fungující na předplatném a provizích. I když teď řeší soudní spory s Epic Games ohledně příliš vysokých provizí v App Store, akcionáře to neodradilo a akcie letí vzhůru. Nyní je jejich cena 473 USD za akcii, což znamená hodnotu společnosti 2,02 bilionu USD (2020 miliard USD). Je první americkou společností, která překonala jeden i dva biliony. Celosvětově to neplatí, tam se to podařilo společnosti Saudi Aramco.
 
Apple logo
 
Mohli bychom namítat, že akcie Applu jsou předražené stejně jako jeho produkty, ale to není úplně pravda. Jednou z používaných metrik vyhodnocování cen akcií je např. poměr P/E (price to earnings), který porovnává hodnotu společnosti k jejímu čistému zisku. V případě Applu je tato hodnota necelých 36, což je sice poměrně vysoké číslo (nižší znamená méně předraženou firmu), ale jsou zde i mnohem dražší firmy. Takové AMD má 161, Amazon 127 a Tesla dokonce 1036. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru
Astronomové už identifikovali na tři čtvrtě milionů kvasarů, čili aktivních jader galaxií, kde sídlí supermasivní černé díry, respektive by tomu tak mělo být. A jeden z nich s označením J0313-1806 je starý, velice starý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos
Aktuálně se mohou zákazníci v případě konektorového vybavení nových monitorů zajímat spíše o to, zda mají či nemají rozhraní HDMI 2.1. Vedle toho je tu ovšem i nové rozhraní DisplayPort 2.0.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář