www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple uvádí nové počítače iMac

Apple uvádí nové počítače iMac
, , aktualita
Společnost Apple si připravila vedle nových telefonů iPhone 5S a 5C také nové, či spíše aktualizované počítače iMac. Ty získaly čtvrtou generaci procesorů Intel Core se čtyřmi jádry, nové grafické čipy, rychlejší SSD s rozhraním PCI Express...
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple si připravila vedle nových telefonů iPhone 5S a 5C také nové, či spíše aktualizované počítače iMac. Ty získaly čtvrtou generaci procesorů Intel Core se čtyřmi jádry, nové grafické čipy, rychlejší SSD s rozhraním PCI Express a také aktuální verzi rozhraní Wi-Fi, čili 802.11ac.

Nejmenším z nových modelů je 21,5" iMac se čtyřjádrovým procesorem Core i5 na 2,7 GHz a integrovaným grafickým čipem Iris Pro. Ten sice moderní 3D hry neutáhne, ale jinak jde o velmi slušnou integrovanou grafiku. Pro náročnější je tu pak lepší 21,5" iMac vybavený 3,4GHz čtyřjádrovým Core i5 a některým z čipů NVIDIA GeForce 700, jež bude v porovnání s předchozí generací o 40 % rychlejší a k dispozici bude mít dvojnásobek paměti. Toto platí i pro oba 27" modely, přičemž ten nejlepší bude vybavený procesorem s frekvencí ještě o 100 MHz vyšší a grafickým čipem NVIDIA GeForce GTX 780M se 4 GB paměti.

Fusion Drive pro ukládání dat slibuje o polovinu vyšší výkon než předchozí generace. Využije se zde kombinace HDD a SSD, které ponese nejčastěji využívaná data, přičemž zákazník si bude moci vybrat mezi kapacitami 1 a 3 TB. Pokud však bude chtít pouze SSD, maximem je 1 TB.

Standardem pro nový iMac je pak 8 GB paměti RAM a 1 TB na disku a maximem pak 32 GB paměti a 3 TB pro data. Dále tu máme dva porty Thunderbolt, čtyři USB 3.0, certifikace Energy Star 5.2 a EPEAT Gold.

Co se týče softwarové výbavy, ta bude založena na OS X Mountain Lion s aplikacemi Messages, Notification Center, Sharing, AirPlay Mirroring, Dictation, Game Center a Gatekeeper. Zabudován tu bude také iCloud pro snadnější sdílení dat s dalšími zařízeními od Apple.

Zdroj: TZ Apple
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů