reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Apple vrací výrobu zpět do Spojených států

, , aktualita
Apple vrací výrobu zpět do Spojených států
Společnost Apple oznámila záměr vrátit výrobu svých počítačů do Spojených států, tedy alespoň částečně. Tento týden se tak americký senát dozvěděl, že Apple již investoval 100 milionů USD do výrobního podniku v Texasu, jenž bude sestavovat...
Apple vrací výrobu zpět do Spojených států
Společnost Apple oznámila záměr vrátit výrobu svých počítačů do Spojených států, tedy alespoň částečně. Tento týden se tak americký senát dozvěděl, že Apple již investoval 100 milionů USD do výrobního podniku v Texasu, jenž bude sestavovat počítače Mac a pro ně budou komponenty vyráběny v dalších státech. To se konkrétně týká Illinois, Floridy, Kentucky a Michiganu.

Již dříve se mluvilo o tom, že Apple takovou akci chystá a že jde o společný podnik s firmou Foxconn Electronics, ovšem nebylo jasné, zda se to bude týkat především Texasu, nebo Kalifornie, v nichž má právě Foxconn své továrny.

Od firmy Foxconn se předpokládá, že pro tuto akci vycvičí zaměstnance v Číně, aby mohli být následně nasazeni v USA, kde se postarají o sestavení výrobních linek. Otázkou pak je, jaké konkrétní komponenty se mají vyrábět v Illinois a na Floridě, ovšem i tak to vypadá na něco daleko významnějšího než na prosté zřízení "montovny". Jak uvedl sám CEO firmy Apple Tim Cook, záměrem bylo udělat něco významnějšího než zařídit pouhé sestavování počítačů a právě proto bylo zapotřebí investovat tak velké peníze.

Zdroj: X-bit labs
reklama
reklama
reklama