www.svethardware.cz
>
>
>

Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo

Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo
, , aktualita
Společnost Apple je každou chvíli někým žalována, ale nejinak je tomu i naopak. Nyní je v soudním sporu s aplikací Prepear, která má v logu zjednodušenou hrušku. Apple si stěžuje, že je toto logo příliš podobné tomu jeho.
K oblíbeným
reklama
Soudní pře se mohou vést z různých důvodů a Apple je většinou před soudem za porušení patentů (ať už oprávněně nebo při marných pokusech patentových trollů). Nyní šel Apple k soudu dobrovolně a zažaloval tvůrce aplikace Prepear. Firma dle společnosti Apple používá logo hrušky, které je svým stylem až příliš podobné logu Applu. No, viděl jsem stylizovaných hrušek už hodně, ale že by zrovna tato byla příliš podobná, to bych neřekl. Žádné vykousnutí, logo není ani plné. Kde tam Apple vidí nějakou přílišnou podobnost, to je mi záhadou. Ano, je to ovoce a zjednodušené, ale to je tak vše. Apple argumentuje dokonce i tím, že lístek je u obou log napravo.
 
Perpear versus Apple
 
Tvůrci aplikace, kde si lidé mohou vytvářet stravovací plány, říkají, že je Apple tímto chce zničit, protože nemají desítky tisíc dolarů na to, aby utáhli drahá soudní líčení. Stěžují si i na to, že zatímco celý svět se v koronavirové pandemii snaží podporovat hospodářství včetně malých podniků, Apple se je snaží odstranit. Perpear už založil petici na change.org, kde se snaží upozornit na problém a zabránit velkým společnostem takovým způsobem ničit malé podniky. Petice má už téměř 25 tisíc podpisů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře
Řada analytiků dle serveru Tom's Hardware poukazuje na to, že akvizice firmy Arm společností NVIDIA přinutí mnohé firmy k tomu, aby se zaměřily raději na otevřenou architekturu RISC-V. A společnost SiFive tak přichází z dobře načasovaným prohlášením. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600 EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600
Rozlišení 3840 x 1600 se označuje jako UWQHD+, neboť jde o mírně rozšířené 3440 x 1440, jimž disponuje řada nových a převážně herních ultraširokoúhlých modelů. Nový FlexScan EV3895 je však určen především pro práci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord
Na nové grafické karty GeForce Ampere si brousí zuby také profesionální overclockeři, neboť bylo jasné, že s jejich pomocí se budou lámat rekordy. A na první takový případ se už můžeme podívat díky Brazilcům z TecLab.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple 5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple
Společnost TSMC se nedávno pochlubila tím, že její 5nm proces se vyvíjí velice dobře z hlediska výtěžnosti a je na cestě k tomu, aby se z něj stala ještě mnohem důležitější technologie, než je 7 nm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář