Apple zaplatí 113 mil. USD v mimosoudním vyrovnání za zpomalující se iPhony

Apple zaplatí 113 mil. USD v mimosoudním vyrovnání za zpomalující se iPhony
, , aktualita
Aféra se zpomalujícími se iPhony ještě zdaleka neskončila a společnost Apple zaplatila další částku peněz jako mimosoudní vyrovnání. Tentokrát šlo o celkem 113 mil. USD (v přepočtu 2,5 miliardy Kč).
K oblíbeným
reklama
V roce 2017 se zjistilo, že se smartphony Apple iPhone záměrně zpomalují, aniž by o tom Apple něco řekl svým uživatelům. Není divu, že se roztrhl pytel se žalobami na společnost s nařčením z plánovaného zastarávání. Až později se Apple omluvil a vysvětlil, že jde o záměrnou funkci, která se aktivuje při havárii baterie (neočekávaném vypnutí), která stárnutím není schopna dodat dostatečné množství proudu. V takovém případě pak iPhone běží preventivně pomaleji. Později se tak informace o tom dostala do systému iOS a uživatel měl i možnost funkci vypnout, čímž se ale vystavoval stále zvyšujícímu se riziku neočekávaného vypnutí telefonu. V návaznosti na to padlo několik pokut nebo soudních vyrovnání.
 
Apple logo
 
V letošním březnu tak došlo k vyrovnání ve výši 500 mil. USD (25 USD pro každého majitele iPhonu připojeného k hromadné žalobě plus mnoho peněz pro právníky), pokutu 25 mil. USD dostal i ve Francii. Nyní se na něj sneslo dalších 34 amerických států a D.C., které chtěly nést věc opět k soudu. Apple sice vinu nepřiznal, ale proces smetl ze stolu mimosoudním vyrovnáním ve výši 113 mil. USD, což je zhruba 2,5 mld. Kč.
 
Tento proces měl ale také politický podtext, který měl dle Marka Brnoviche (arizonského prokurátora) ukázat, že nehledě na to, zda bude generální prokuratura republikánská nebo demokratická, stát se bude prát za práva uživatelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře