Apple zaplatí 113 mil. USD v mimosoudním vyrovnání za zpomalující se iPhony

Apple zaplatí 113 mil. USD v mimosoudním vyrovnání za zpomalující se iPhony
, , aktualita
Aféra se zpomalujícími se iPhony ještě zdaleka neskončila a společnost Apple zaplatila další částku peněz jako mimosoudní vyrovnání. Tentokrát šlo o celkem 113 mil. USD (v přepočtu 2,5 miliardy Kč).
K oblíbeným
reklama
V roce 2017 se zjistilo, že se smartphony Apple iPhone záměrně zpomalují, aniž by o tom Apple něco řekl svým uživatelům. Není divu, že se roztrhl pytel se žalobami na společnost s nařčením z plánovaného zastarávání. Až později se Apple omluvil a vysvětlil, že jde o záměrnou funkci, která se aktivuje při havárii baterie (neočekávaném vypnutí), která stárnutím není schopna dodat dostatečné množství proudu. V takovém případě pak iPhone běží preventivně pomaleji. Později se tak informace o tom dostala do systému iOS a uživatel měl i možnost funkci vypnout, čímž se ale vystavoval stále zvyšujícímu se riziku neočekávaného vypnutí telefonu. V návaznosti na to padlo několik pokut nebo soudních vyrovnání.
 
Apple logo
 
V letošním březnu tak došlo k vyrovnání ve výši 500 mil. USD (25 USD pro každého majitele iPhonu připojeného k hromadné žalobě plus mnoho peněz pro právníky), pokutu 25 mil. USD dostal i ve Francii. Nyní se na něj sneslo dalších 34 amerických států a D.C., které chtěly nést věc opět k soudu. Apple sice vinu nepřiznal, ale proces smetl ze stolu mimosoudním vyrovnáním ve výši 113 mil. USD, což je zhruba 2,5 mld. Kč.
 
Tento proces měl ale také politický podtext, který měl dle Marka Brnoviche (arizonského prokurátora) ukázat, že nehledě na to, zda bude generální prokuratura republikánská nebo demokratická, stát se bude prát za práva uživatelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář