www.svethardware.cz
>
>
>

Apple zaplatil miliony USD ženě, jejíž lechtivé fotky dali na FB technici Pegatronu

Apple zaplatil miliony USD ženě, jejíž lechtivé fotky dali na FB technici Pegatronu
, , aktualita
Společnost Apple nedávno žehlila problém jednoho ze servisních středisek svých produktů. Šlo o firmu Pegatron, která je výrobcem některých iPhonů. Servisní technici totiž z opravovaného telefonu mladé studentky nahráli její lechtivé fotky na internet.
K oblíbeným
reklama
To, že vedení firmy chce dosáhnout nějakého cíle, ještě neznamená, že to reflektují i všichni podřízení nebo dodavatelé. Přesvědčil se o tom Apple, který si hodně zakládá na soukromí. Přesto se servisní středisko starající se o opravy iPhonů rozhodně nezachovalo tak, jak by mohl zákazník očekávat. Šlo o pobočku firmy Pegatron, která je jedním z několika výrobců telefonů Apple iPhone a stará se i o některé servisy. To byl i případ pobočky v Sacramentu v Kalifornii, kde dva technici Pegatronu při opravě telefonu vysokoškolské studentky prošli data na smartphonu a nenechali si je pro sebe.
 
Apple Store
 
Našli tu několik lechtivých fotek a videa, přičemž pár fotek a jedno video nahráli jejím jménem na sociální síť Facebook. Apple incident vyšetřil, oba zaměstnanci byli vyhozeni. Přestože za čin mohli technici Pegatronu, odškodné ve výši několika milionů dolarů zaplatil Apple (právník ženy požadoval 5 mil. USD, výsledné číslo ale neznáme). Pegatron chtěl vyrovnání zaplatit z pojistky, to ale pojišťovna odmítla učinit, takže ho zaplatil Apple, Pegatron později vyrovnání proplatil Applu a nyní žaluje svou pojišťovnu.
 
Připomeňme, že Apple šifruje data na jeho telefonech a chrání přístup do něj, takže aby servisní technici mohli provádět některé úkony s telefonem, je potřeba sdělit jim heslo k odemčení nebo ho dočasně úplně zrušit. Proto je lepší, je-li to při daném stavu telefonu možné, dávat do servisu telefon, který byl předem zálohován a vymazán.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl? Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl?
NVIDIA nedávno přišla s novou verzí DLSS 2.2, kterou zatím oficiálně podporuje dle našeho vědomí jen Rainbow Six Siege. Neoficiálně ji ale lze použít i třeba se Cyberpunkem 2077, a tak se můžeme pokusit zjistit, zda lze zaznamenat nějaký rozdíl. 
Dnes, recenze, Jan Vítek
Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips
Vůbec poprvé se na trhu objeví monitory „Designed for Xbox“. Prozatím se jedná o tři modely Philips, Asus a Acer, které jsou vybaveny HDMI 2.1 s podporou 4K120 nebo úhlopříčkou 28 až 55 palců. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek