www.svethardware.cz
>
>
>

Apple zažil skvělé čtvrtletí navzdory koronaviru, rostly všechny kategorie

Apple zažil skvělé čtvrtletí navzdory koronaviru, rostly všechny kategorie
, , aktualita
Společnosti Apple se opravdu hodně daří. Letošní čtvrtletí zaznamenalo nárůsty ve všech kategoriích, ve kterých je Apple činný. Zvýšily se příjmy, výsledné zisky a negativem je snad jen posunutí nových iPhonů 12.
K oblíbeným
reklama
Mnozí nemohou společnost Apple kvůli její politice vystát, nicméně musíme přiznat, že jako byznys funguje pod vedením Tima Cooka skvěle. A poslední čtvrtletí je toho opět důkazem. Za Q2/20 měl Apple příjmy ve výši 59,69 mld. USD, což je nárůst o 10,9 % proti loňskému roku (Q2/19). Provozní zisk se zvýšil z 11,54 na 13,09 mld. USD, což je o 13,4 % více a také tu vidíme, že Apple má opravdu velmi vysokou provozní marži téměř 22 %. Tak vysoké číslo je u podobných společností opravdu hodně působivé. Ostatně i čistý zisk se zvýšil z 10,04 na 11,25 mld. USD (+12,1 %).
 
Apple logo
 
Společnosti se dařilo i navzdory koronavirové pandemii, která se projevila především na prodejích telefonů. Zatímco ale ostatním výrobcům klesly prodeje telefonů mnohdy o desítky procent, Applu se podařilo zvýšit příjmy z prodeje iPhonů z 25,99 na 26,42 mld. USD. To je sice nárůst o pouhých 1,7 %, ale v dnešní pandemické době je jakékoli kladné číslo významný úspěch. Také je vidět, že se Applu konečně daří uskutečňovat jeho dlouhodobou snahu ve snížení závislosti na prodejích iPhonů. Ty před rokem tvořily 48,3 % příjmů, letos to už bylo jen 44,3 %.
 
Pandemie se naopak projevila v nárůstu produktů vhodných pro domácí online výuku. Počítače Mac tak vzrostly z 5,83 na 7,08 mld USD (+21,6 %), tablety iPad pak z 5,02 na 6,58 mld. USD (+31 %). Dařilo se také wearables a dalšímu příslušenství, které se vyšplhalo z 5,53 na 6,45 mld. USD (+16,7 %). Apple se poslední dobou hodně soustředí na služby, které mají velmi výrazně vyšší marže (u HW dělají náklady 70 % příjmů, zatímco u služeb pouhých 32,7 %). Tam došlo k nárůstu z 11,46 na 13,16 mld. USD (+14,9 %). Jejich podíl na příjmech Applu se mírně zvýšil z 21,2 % na 22,0 %. Celkem mají 550 milionů předplatných, zatímco loni to bylo jen 420 milionů.
 
Z dalších informací můžeme podotknout např. to, že společnost oficiálně potvrdila zpoždění nových iPhonů 12 o pár týdnů, takže je na pultech obchodů můžeme očekávat spíše až na přelomu října a listopadu. Levnější iPhone SE zaznamenal vřelé přijetí. Akcie společnosti na ohlášení těchto výsledků zareagovaly v poburzovním trhu 6,4% nárůstem hodnoty na $409,5 a Apple se rozhodl, že po delší době dojde ke splitu (z jedné akcie se stanou čtyři se čtvrtinovou hodnotou, což je má učinit snáze dostupnými pro malé investory).
 
Zdroj: apple.com,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek