www.svethardware.cz
>
>
>

Apple zažil skvělé čtvrtletí navzdory koronaviru, rostly všechny kategorie

Apple zažil skvělé čtvrtletí navzdory koronaviru, rostly všechny kategorie
, , aktualita
Společnosti Apple se opravdu hodně daří. Letošní čtvrtletí zaznamenalo nárůsty ve všech kategoriích, ve kterých je Apple činný. Zvýšily se příjmy, výsledné zisky a negativem je snad jen posunutí nových iPhonů 12.
K oblíbeným
reklama
Mnozí nemohou společnost Apple kvůli její politice vystát, nicméně musíme přiznat, že jako byznys funguje pod vedením Tima Cooka skvěle. A poslední čtvrtletí je toho opět důkazem. Za Q2/20 měl Apple příjmy ve výši 59,69 mld. USD, což je nárůst o 10,9 % proti loňskému roku (Q2/19). Provozní zisk se zvýšil z 11,54 na 13,09 mld. USD, což je o 13,4 % více a také tu vidíme, že Apple má opravdu velmi vysokou provozní marži téměř 22 %. Tak vysoké číslo je u podobných společností opravdu hodně působivé. Ostatně i čistý zisk se zvýšil z 10,04 na 11,25 mld. USD (+12,1 %).
 
Apple logo
 
Společnosti se dařilo i navzdory koronavirové pandemii, která se projevila především na prodejích telefonů. Zatímco ale ostatním výrobcům klesly prodeje telefonů mnohdy o desítky procent, Applu se podařilo zvýšit příjmy z prodeje iPhonů z 25,99 na 26,42 mld. USD. To je sice nárůst o pouhých 1,7 %, ale v dnešní pandemické době je jakékoli kladné číslo významný úspěch. Také je vidět, že se Applu konečně daří uskutečňovat jeho dlouhodobou snahu ve snížení závislosti na prodejích iPhonů. Ty před rokem tvořily 48,3 % příjmů, letos to už bylo jen 44,3 %.
 
Pandemie se naopak projevila v nárůstu produktů vhodných pro domácí online výuku. Počítače Mac tak vzrostly z 5,83 na 7,08 mld USD (+21,6 %), tablety iPad pak z 5,02 na 6,58 mld. USD (+31 %). Dařilo se také wearables a dalšímu příslušenství, které se vyšplhalo z 5,53 na 6,45 mld. USD (+16,7 %). Apple se poslední dobou hodně soustředí na služby, které mají velmi výrazně vyšší marže (u HW dělají náklady 70 % příjmů, zatímco u služeb pouhých 32,7 %). Tam došlo k nárůstu z 11,46 na 13,16 mld. USD (+14,9 %). Jejich podíl na příjmech Applu se mírně zvýšil z 21,2 % na 22,0 %. Celkem mají 550 milionů předplatných, zatímco loni to bylo jen 420 milionů.
 
Z dalších informací můžeme podotknout např. to, že společnost oficiálně potvrdila zpoždění nových iPhonů 12 o pár týdnů, takže je na pultech obchodů můžeme očekávat spíše až na přelomu října a listopadu. Levnější iPhone SE zaznamenal vřelé přijetí. Akcie společnosti na ohlášení těchto výsledků zareagovaly v poburzovním trhu 6,4% nárůstem hodnoty na $409,5 a Apple se rozhodl, že po delší době dojde ke splitu (z jedné akcie se stanou čtyři se čtvrtinovou hodnotou, což je má učinit snáze dostupnými pro malé investory).
 
Zdroj: apple.com,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TweakTown: nereferenční verze Ampere přijdou velice brzy TweakTown: nereferenční verze Ampere přijdou velice brzy
Server TweakTown s odkazem na svůj zdroj tvrdí, že NVIDIA si tentokrát nerezervuje exkluzivní lhůtu pro prodej čistě vlastních karet Founders Edition. Nereferenční verze by totiž měly dorazit velice brzy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář