www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Archival Disc: nový optický standard od Sony a Panasonic

Archival Disc: nový optický standard od Sony a Panasonic
, , aktualita
Na světlo světa se dostaly informace o novém optickém standardu Archival Disc, který mají na svědomí společnosti Sony a Panasonic. Půjde o novou generaci optických disků, které však nebudou určeny pro běžné spotřebitele.
K oblíbeným
reklama
Firmy Sony a Panasonic tedy připravily zbrusu nový standard pro optické disky, jehož označení Archival Disc už leccos napoví. Bude se tedy jednat o média určená pro zálohování a archivaci dat, která jsou určena pro profesionály. Konkrétně budou určena pro dlouhodobé skladování dat, neboť nabídnou svou odolnost vůči prachu i vodě či teplotním změnám. Navíc bude zajištěna také kompatibilita pro budoucí formáty, což je samozřejmě pro dlouhodobé ukládání dat velmi důležité.

Firmy také již nabídly jednoduchou roadmap, která ukazuje vývoj kapacity od 300 GB na disk v roce 2015 až po budoucí 1 TB na disk. Nebylo ale zveřejněno, kdy se očekává nástup lepších disků s vyššími kapacitami. Základní specifikace samotných disků ale mají být stejné. Zapisovat se bude stejnou vlnovou délkou a na každé straně disku se mají uplatnit tři vrstvy pro zápis dat.Firmy předpokládají, že jejich technologie Archival Disc se uplatní především pro ukládání audiovizuálních materiálů a také v cloudových centrech, kde se zpracovávají tzv. big data. Firmy také již mají své bohaté zkušenosti s optickými formáty, však stojí za vývojem technologie Blu-ray.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů