www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Archival Disc: nový optický standard od Sony a Panasonic

Archival Disc: nový optický standard od Sony a Panasonic
, , aktualita
Na světlo světa se dostaly informace o novém optickém standardu Archival Disc, který mají na svědomí společnosti Sony a Panasonic. Půjde o novou generaci optických disků, které však nebudou určeny pro běžné spotřebitele.
K oblíbeným
reklama
Firmy Sony a Panasonic tedy připravily zbrusu nový standard pro optické disky, jehož označení Archival Disc už leccos napoví. Bude se tedy jednat o média určená pro zálohování a archivaci dat, která jsou určena pro profesionály. Konkrétně budou určena pro dlouhodobé skladování dat, neboť nabídnou svou odolnost vůči prachu i vodě či teplotním změnám. Navíc bude zajištěna také kompatibilita pro budoucí formáty, což je samozřejmě pro dlouhodobé ukládání dat velmi důležité.

Firmy také již nabídly jednoduchou roadmap, která ukazuje vývoj kapacity od 300 GB na disk v roce 2015 až po budoucí 1 TB na disk. Nebylo ale zveřejněno, kdy se očekává nástup lepších disků s vyššími kapacitami. Základní specifikace samotných disků ale mají být stejné. Zapisovat se bude stejnou vlnovou délkou a na každé straně disku se mají uplatnit tři vrstvy pro zápis dat.Firmy předpokládají, že jejich technologie Archival Disc se uplatní především pro ukládání audiovizuálních materiálů a také v cloudových centrech, kde se zpracovávají tzv. big data. Firmy také již mají své bohaté zkušenosti s optickými formáty, však stojí za vývojem technologie Blu-ray.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů