reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Arctic představuje nízkoprofilový chladič pro LGA 2011

, , aktualita
Arctic představuje nízkoprofilový chladič pro LGA 2011
Společnost Arctic si připravila nový chladič Alpine 20 PLUS CO, který je určen pro socket Intel LGA 2011, a tedy i nejvýkonnější desktopové procesory této firmy a nabídne k tomu nízké tělo. Nevypadá sice zrovna úžasně, ale dle svého výrobce...
Arctic představuje nízkoprofilový chladič pro LGA 2011
Společnost Arctic si připravila nový chladič Alpine 20 PLUS CO, který je určen pro socket Intel LGA 2011, a tedy i nejvýkonnější desktopové procesory této firmy a nabídne k tomu nízké tělo. Nevypadá sice zrovna úžasně, ale dle svého výrobce má na otáčkách 2200 RPM zajistit o 6 °C nižší teplotu než originální BOX chladič pracující na 3000 RPM.

Využívá přitom 92mm ventilátor s dvojitými kuličkovými ložisky, jenž má dle tiskové zprávy poskytnout především vysokou výdrž. Samotný chladič ale má klasické hliníkové žebrované tělo vyrobené extrudováním, do nějž jsou již od výroby umístěny šroubky opatřené pružinami, díky nimž je instalace velmi snadná a rychlá. Stačí je prostě našroubovat do připraveného rámečku. Instalaci také zjednoduší již aplikovaná teplovodivá poasta MX-4 také od firmy Arctic.

Rozměry chladiče jsou 99 x 95 x 80 mm, hmotnost 440 gramů a ventilátor se otáčí na 600 - 2200 RPM. Uchladit dokáže maximálně 130W procesor, a to při hlučnosti 0,5 Sone. Jeho doporučená cena je 14,50 euro bez daně a záruka byla stanovena na 6 let.

Zdroj: TZ Arctic
reklama
reklama
reklama