Arctic přináší kompaktní chladič Alpine 23 pro AMD AM4

Arctic přináší kompaktní chladič Alpine 23 pro AMD AM4
, , aktualita
Novinkou ve výrobním programu společnosti Arctic je malý chladič Alpine 23. Ten je určen pro procesory AMD do patice AM4. Novinka přichází např. s vyšší životností díky nižší teplotě motorku otáčejícího 90mm ventilátorem.
K oblíbeným
reklama
Společnost Arctic přišla s novým kompaktním a dostupných chladičem procesorů AMD do patice AM4. Jde o model Alpine 23, který měří 98,6×121×65 mm a váží 275,5 gramů. Využívá ventilátoru s 90mm průměrem a 5 lopatkami. Nový motorek otáčející lopatkami má při provozu o 10 °C nižší teplotu, což má dle výrobce zajistit 4krát delší životnost. Sníženy byly také vibrace, které jsou na pouhých 5 % vibrací, které produkuje standardní DC motorek. Lepší je i spotřeba, která při 2000 otáčkách za minutu činí 0,72 W místo 1,92 W u modelu Alpine 64 GT.
 
Arctic Alpine 23
 
Otáčky se mohou pohybovat mezi 100 až 2000 za minutu s podporou PWM řízení (využit je 4pinový konektor). Hliníkový chladič pod ventilátorem má průměr 93,4 mm, přičemž průměr jádra činí 32 mm. Skládá se z 50 žeber ve tvaru písmene "Y". Na chladič je aplikována teplovodivá pasta MX-2. Arctic chce za chladič 11,99 EUR včetně DPH (cca 310 Kč).
 
Arctic Alpine 23
 
Zdroj: arctic.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek