www.svethardware.cz
>
>
>

Arctic Thermal Pad: teplovodivé podložky dodělej si sám

Arctic Thermal Pad: teplovodivé podložky dodělej si sám
, , aktualita
O společnosti Arctic už neslyšíme tak často jako v minulosti. Dnes je to firma, která už nenabízí zdaleka jen chladiče, ale také různé audio produkty nebo USB "gadgety". Nyní se ale s podložkami Thermal Pad vrací ke kořenům.
K oblíbeným
reklama
Když se však podíváme na dnešní nabídku firmy Arctic, tak to vypadá, že firma se přeci jen už trošku uklidnila a už nenabízí levná autíčka nebo helikoptéry na dálkové ovládání a vrátila se k produktům pro PC. Arctic Thermal Pad mezi ně rozhodně patří. Jde o různě velké a tlusté podložky, které mají za úkol dobře vést teplo. Jejich úkolem však není nahradit teplovodivou pastu používanou mezi chladičem a výkonnými komponenty (především CPU, APU, GPU), ale spíše bude využita u VRM napájení, pamětí a jiných méně topivých součástí.

Arctic nám nechává svobodu ve způsobu využití, neboť dodává na trh čtvercové podložky, z nichž si můžeme potřebný tvar vystřihnout či vyříznout. A jak ukazuje hned první obrázek, k dispozici máme tři různé tloušťky, a to 0,5 mm, 1 mm a 1,5 mm.

Co se týče rozměrů, pak ve všech třech tloušťkách by měly být k dispozici podložky s rozměry 50 x 50 a 145 x 145 mm, tedy ony už dostupné jsou, a to přímo od firmy Arctic.

Tepelná vodivost podložek Arctic Thermal Pad není vůbec špatná a činí 6 W/mK, čímž se vyrovnají i některým levnějším teplovodivým pastám. Arctic si jako obvykle připravil srovnání s konkurenčními modely, kde jeho 1mm podložka dosáhla velmi dobrých výsledků, pokud mu to tedy budeme věřit.

Zdroj: TZ Arctic
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů