Arctic vyslal na trh nový procesorový chladič Freezer 50

Arctic vyslal na trh nový procesorový chladič Freezer 50
, , aktualita
Společnost Arctic už má doby své největší slávy za sebou, kdy ještě jako Arctic Cooling nabízela zajímavé chladiče za nízké ceny. To ale dáno i tím, že její obor už dávno není tak zajímavý a diskutovaný. 
K oblíbeným
reklama
Pryč jsou doby, kdy se procesorové a jiné chladiče postupně zlepšovaly, jak rostla i spotřeba PC hardwaru a jeho výrobci sami moc nedbali na estetiku či hlučnost. Právě z těchto dob známe firmy jako Titan nebo Arctic Cooling, dnes Arctic, který nyní představuje další model z řady Freezer, a to CPU chladič Freezer 50. 
 
 
Tento "celokapotovaný" věžovitý chladič je vybaven dvěma ventilátory, přičemž ty nejsou oba umístěny po stranách. Jen jeden je na očích, zatímco druhý je uzavřen uprostřed chladiče, jehož žebroví je tak rozděleno na dvě části. 
 
 
A jak je vidět, každou část protíná šest heatpipe a jde celkem o 104 hliníkových žeber. Ventilátory mají přitom rozdílné velikosti a máme tu jeden 120mm a druhý 140mm, takže je zřejmé, že Freezer 50 není žádný střízlík a nelze ani očekávat nízkou cenu. Výrobce ale slibuje alespoň nízkou hlučnost, přičemž dále bazíruje na vlastních jednotkách sone (zde 0,4 sone při max. RPM). 
 
 
Heatpipe s průměrem 6mm jsou v místě základny zploštěné a dohromady tvoří styčnou plochu pro IHS procesoru. Celkové rozměry chladiče jsou 148 x 150 x 166 mm (H x Š x V), takže právě vzhledem k výšce bude třeba si ověřit, že Freezer 50 bude pasovat do naší skříně, což by v případě užších modelů nemusel. Hmotnost pak je slušných 1160 gramů. 
 
Ventilátory pracují na 200 až 1700 či 1800 RPM s řízením pomocí PWM a oba mají ložiska FDB (Fluid Dynamic Bearing). Nezapomnělo se pochopitelně ani na RGB podsvícení s celkem 13 jednotlivě adresovatelnými LED. Kompatibilita chladiče je zajištěna s paticemi Intel 1200, 115X, 2066 a 2011(-3) a AMD AM4.
 
V balení k němu dostaneme také pastu Arctic MX-4 a zaplatíme za něj 60 eur. 
 
Zdroj: Arctic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář