Arctic vyslal na trh nový procesorový chladič Freezer 50

Arctic vyslal na trh nový procesorový chladič Freezer 50
, , aktualita
Společnost Arctic už má doby své největší slávy za sebou, kdy ještě jako Arctic Cooling nabízela zajímavé chladiče za nízké ceny. To ale dáno i tím, že její obor už dávno není tak zajímavý a diskutovaný. 
K oblíbeným
reklama
Pryč jsou doby, kdy se procesorové a jiné chladiče postupně zlepšovaly, jak rostla i spotřeba PC hardwaru a jeho výrobci sami moc nedbali na estetiku či hlučnost. Právě z těchto dob známe firmy jako Titan nebo Arctic Cooling, dnes Arctic, který nyní představuje další model z řady Freezer, a to CPU chladič Freezer 50. 
 
 
Tento "celokapotovaný" věžovitý chladič je vybaven dvěma ventilátory, přičemž ty nejsou oba umístěny po stranách. Jen jeden je na očích, zatímco druhý je uzavřen uprostřed chladiče, jehož žebroví je tak rozděleno na dvě části. 
 
 
A jak je vidět, každou část protíná šest heatpipe a jde celkem o 104 hliníkových žeber. Ventilátory mají přitom rozdílné velikosti a máme tu jeden 120mm a druhý 140mm, takže je zřejmé, že Freezer 50 není žádný střízlík a nelze ani očekávat nízkou cenu. Výrobce ale slibuje alespoň nízkou hlučnost, přičemž dále bazíruje na vlastních jednotkách sone (zde 0,4 sone při max. RPM). 
 
 
Heatpipe s průměrem 6mm jsou v místě základny zploštěné a dohromady tvoří styčnou plochu pro IHS procesoru. Celkové rozměry chladiče jsou 148 x 150 x 166 mm (H x Š x V), takže právě vzhledem k výšce bude třeba si ověřit, že Freezer 50 bude pasovat do naší skříně, což by v případě užších modelů nemusel. Hmotnost pak je slušných 1160 gramů. 
 
Ventilátory pracují na 200 až 1700 či 1800 RPM s řízením pomocí PWM a oba mají ložiska FDB (Fluid Dynamic Bearing). Nezapomnělo se pochopitelně ani na RGB podsvícení s celkem 13 jednotlivě adresovatelnými LED. Kompatibilita chladiče je zajištěna s paticemi Intel 1200, 115X, 2066 a 2011(-3) a AMD AM4.
 
V balení k němu dostaneme také pastu Arctic MX-4 a zaplatíme za něj 60 eur. 
 
Zdroj: Arctic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet ukončuje projekt Loon, internetové spojení přes balóny Alphabet ukončuje projekt Loon, internetové spojení přes balóny
Firma Alphabet, která je mateřskou společností Googlu, ukončila projekt balónů Loon, které měly přinést internetové spojení do oblastí bez pokrytí do chudých a odlehlých oblastí, kde jsou běžné formy připojení nemožné nebo velmi drahé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře