Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi

Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
, , aktualita
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Arduino už tak sama ohlásila, že připraví vlastní obdobu modelu Raspberry Pi Pico, která rovněž využije procesor Raspberry Pi RP2040. Produkt firmy Raspberry přitom postrádá výbavu, která by se mnohým hodila, a to především Wi-Fi a Bluetooth. V Arduinu mysleli právě na to, čili nový Arduino Nano RP2040 Connect bude nabízet obě tato rozhraní a navíc ještě 9osý IMU senzor a také mikrofon. 
 
 
Formát bude opět podobný, takže půjde o malou podlouhlou desku s kontakty rozhraní po bocích a na jednom konci budeme mít USB konektor. Zákazníci se také dočkají portu Arduino IDE pro využití s čipem RP2040, takže by neměl být žádný velký problém s využitím existující programové výbavy, knihovnami, atd. 
 
Lze také očekávat, že kvůli integraci Wi-Fi a dalšího hardwaru bude Arduino Nano RP2040 Connect o něco dražší než Raspberry Pi Pico i než původní Arduino Nano s ATmega328P či spíše jeho klony, neboť originální Arduino není nic levného. 
 
Jinak si ale musíme počkat, neboť daný produkt se teprve chystá, ale můžeme se podívat alespoň na to, co nabízí Raspberry Pi Pico. Jeho RP2040 je založen na dvou jádrech ARM Cortex-M0+ s 264 kB vlastní RAM a podporou až 16 MB Flash. Jeho deska obsahuje 26 pinů rozhraní GPIO, z čehož je 23 digitálních a zbylé 3 jsou analogové, což se může hodit třeba pro napojení potenciometru či teplotních čidel. Dále tu je 2x UART, 2x I2C, 2x SPI až 16 PWM kanálů, atd. Raspberry Pi Pico přitom přichází na český trh právě v těchto dnech. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala