www.svethardware.cz
>
>
>

ARM Cortex-X1 nastupuje a slibuje prudký nárůst výkonu

ARM Cortex-X1 nastupuje a slibuje prudký nárůst výkonu
, , aktualita
Společnost ARM zařazuje do své nabídky nová procesorová jádra Cortex-X1, která byla navržena především pro poskytnutí vysokého výkonu, který bude dobře škálovatelný. K tomu byl zřízen i nový "Cortex-X Custom Program".
K oblíbeným
reklama
ARM se tak tentokráte soustředí na výkon a uvádí nový 'Cortex-X Custom Program', který lze brát jako evoluci předchozího 'Built on Arm Cortex Technology Program' a jde prostě o to, aby partneři a uživatelé licencí měli možnost si jádra ARM dále přizpůsobovat a upravovat pro své potřeby nad rámec původní podoby. Do nového programu pak jako základ patří jádro ARM Cortex-X1, které bylo označeno za vůbec nejvýkonnější Cortex, jaký se dosud objevil. 
 
 
Cortex-X1 se tak orientuje především na výkon s tím, že společnost ARM se zde nezaměřila na dlouhodobě udržitelný výkon, ale spíše na krátkodobou, ovšem o to intenzivnější zátěž. Lze si tak představit, že půjde především o práci s turbo frekvencemi, které ostatně ze své podstaty nejsou dlouhodobě udržitelné. 
 
 
ARM srovnává nový Cortex-X1 s rovněž novým jádrem Cortex-A78, které by se mělo stát základem SoC příštích generací mobilních telefonů (mimo jiné) a slibuje o třetinu vyšší propustnost při rozesílání instrukcí (dispatch bandwidth), dvojnásobné vykonávání FP/ASIMD operací a máme tu také až dvojnásobné kapacity L1, L2 i L3 cache.
 
 
Jádra Cortex-X1 tak budou o desítky procent rychlejší než Cortex-A77 či A78 v případě celočíselných operací a v případě strojového učení či příslušných operací to může být dvojnásobek. 
 
 
Další srovnání se týká navýšení jednovláknového výkonu operací s pevnou i pohyblivou řádovou čárkou a opět jde o cca 20 až 30 procent výkonu navíc ve srovnání s Cortex-A77 či A78.
 
  
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek26 komentářů