www.svethardware.cz
>
>
>

ARM má nové výchozí balíčky pro 40 a 28nm SoC

ARM má nové výchozí balíčky pro 40 a 28nm SoC
, , aktualita
Společnost ARM dala výrobcům mobilních čipů založených na jejích architektuře Cortex do rukou nové zbraně v podobě rozšířené nabídky ARM Processor Optimization Pack (POP). Jedná se o balíčky (návrhy čipů, průvodce implementace a jiné) pro...
K oblíbeným
reklama
Společnost ARM dala výrobcům mobilních čipů založených na jejích architektuře Cortex do rukou nové zbraně v podobě rozšířené nabídky ARM Processor Optimization Pack (POP). Jedná se o balíčky (návrhy čipů, průvodce implementace a jiné) pro vývoj 40nm a 28nm čipů (vyráběné v TSMC) vycházejících z Cortex-A5, Cortex-A7, Cortex-A9 a Cortex-A15. Partneři firmy ARM tak budou moci rychle vyvíjet a přinášet na trh čipy SoC (System on Chip) s jedním až čtyřmi procesorovými jádry, přičemž to jim má trvat třeba i jen šest týdnů.

Nejvýkonnějším řešením jsou čipy HPM a HP (high performance for mobile a high performance) vyráběné 28nm procesem a pak tu budou vůbec první PPOP pro Cortex-A7 a Cortex-A15, jež mají být využívány v tandemu jako energeticky efektivní i výkonná řešení označovaná jako ARM big.LITTLE.

40nm POP LP (low power) byly také obohaceny o Cortex-A7, které doplní 40nm LP Cortex-A5 (1 GHz) a Cortex-A9 (1,4 GHz) používané v různých produktech (Smart TV, set-top boxy, chytré telefony ...). ARM tedy dle vlastních slov dokázal s firmou TSMC vyladit výrobu nových čipů tak, aby firmy navrhující vlastní čipy na základě POP měly co nejsnadnější práci a přitom volnou ruku.

Zdroj: TZ ARM
reklama
Nejnovější články
Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl
Nejen u nás jsou výsledky státních zakázek na software často změtí programů plných chyb. Své si užívají i v arizonských vězeních. Software ACIS by měl zajišťovat evidenci vězňů i doby jejich propouštění, místo pomoci ale spíše škodí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře