www.svethardware.cz
>
>
>
>

ARM se chystá svést souboj s procesory x86 na poli mobilních zařízení

ARM se chystá svést souboj s procesory x86 na poli mobilních zařízení
, , aktualita
Zařízení UMD (Ultra-Mobile Device) či MID (Mobile Internet Device) postupně získávají na oblíbenosti, a tak se bezesporu jedná o zajímavý trh, jenž je utvářen dodavateli součástek a především platforem. Jak je široce známo, v této oblasti...
K oblíbeným
reklama
Zařízení UMD (Ultra-Mobile Device) či MID (Mobile Internet Device) postupně získávají na oblíbenosti, a tak se bezesporu jedná o zajímavý trh, jenž je utvářen dodavateli součástek a především platforem. Jak je široce známo, v této oblasti dominují mikroprocesory firmy ARM, avšak čipy typu x86 a jejich výrobci (tedy Intel, AMD nebo VIA) si na mobilní trh brousí zuby.Dle analytiků z ABI Research se tedy schyluje k válce mezi ARM a zmíněnými firmami. ARM zde nabízí dlouholeté zkušenosti a energetickou nenáročnost v porovnání s x86, které však mají podstatnou výhodu v kompatibilitě s PC aplikacemi.

Očekává se, že MID, kde hraje prim ARM, začnou v budoucnu překonávat prodeje netbooků, u nichž se zase uplatňují procesory x86 a z nich především Intel Atom. To se pochopitelně jejich výrobcům nebude ani trochu líbit, avšak aby se jejich řešení uplatnila i v MID, budou muset podstatně snížit spotřebu svých řešení a vylepšit správu napájení. Na druhou stranu ARM, se bude muset vypořádat s podporou svých platforem ze strany softwarových vývojářů, aby mohl konkurovat mamutí programové základně počítačů PC.

Philip Solis s ABI Research tedy celou věc uzavírá tím, že budoucnost trhu s MID závisí na inženýrských schopnostech výrobců procesorů x86 a obchodním úspěchu společnosti ARM.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0 a rovněž Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů