www.svethardware.cz
>
>
>
>

ARM se chystá svést souboj s procesory x86 na poli mobilních zařízení

ARM se chystá svést souboj s procesory x86 na poli mobilních zařízení
, , aktualita
Zařízení UMD (Ultra-Mobile Device) či MID (Mobile Internet Device) postupně získávají na oblíbenosti, a tak se bezesporu jedná o zajímavý trh, jenž je utvářen dodavateli součástek a především platforem. Jak je široce známo, v této oblasti...
K oblíbeným
reklama
Zařízení UMD (Ultra-Mobile Device) či MID (Mobile Internet Device) postupně získávají na oblíbenosti, a tak se bezesporu jedná o zajímavý trh, jenž je utvářen dodavateli součástek a především platforem. Jak je široce známo, v této oblasti dominují mikroprocesory firmy ARM, avšak čipy typu x86 a jejich výrobci (tedy Intel, AMD nebo VIA) si na mobilní trh brousí zuby.Dle analytiků z ABI Research se tedy schyluje k válce mezi ARM a zmíněnými firmami. ARM zde nabízí dlouholeté zkušenosti a energetickou nenáročnost v porovnání s x86, které však mají podstatnou výhodu v kompatibilitě s PC aplikacemi.

Očekává se, že MID, kde hraje prim ARM, začnou v budoucnu překonávat prodeje netbooků, u nichž se zase uplatňují procesory x86 a z nich především Intel Atom. To se pochopitelně jejich výrobcům nebude ani trochu líbit, avšak aby se jejich řešení uplatnila i v MID, budou muset podstatně snížit spotřebu svých řešení a vylepšit správu napájení. Na druhou stranu ARM, se bude muset vypořádat s podporou svých platforem ze strany softwarových vývojářů, aby mohl konkurovat mamutí programové základně počítačů PC.

Philip Solis s ABI Research tedy celou věc uzavírá tím, že budoucnost trhu s MID závisí na inženýrských schopnostech výrobců procesorů x86 a obchodním úspěchu společnosti ARM.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková