www.svethardware.cz
>
>
>

ARM vybuduje nové vývojové centrum na Taiwanu

ARM vybuduje nové vývojové centrum na Taiwanu
, , aktualita
Společnost ARM hodlá do konce roku vybudovat nové vývojové centrum na Taiwanu. To se bude soustředit především na vývoj extrémně úsporných procesorů pro nová "smart" zařízení jako hodinky nebo brýle.
K oblíbeným
reklama
V dnešní době jsou smart zařízení velmi populární, ať už jde o televize, smartphony nebo nově se objevující kategorii chytrých doplňků jako jsou brýle (např. Google Glass) nebo hodinky (Samsung Gear 2 a jiné). Mnoho z těchto zařízení běží na procesorech ARM a tato společnost chce své postavení ještě vylepšit s pomocí nového vývojového centra, které chce do konce letošního roku postavit v Hsinchu Science Park, Hsinchu na Taiwanu.


Logo ARM


Toto centrum se bude právě soustředit na vývoj velmi úsporných procesorů pro tato zařízení, u kterých je důležité srazit spotřebu na nejnižší možnou míru, aby nepotřebovaly velkou a těžkou baterii. Cílem bude další vývoj řady procesorů ARM Cortex-M a spotřeba v nanowattech.

Zdroj: www.businesswire.com, www.infoworld.com
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek