ASRock a dobře vybavená deska Mini ITX s Wi-Fi 802.11ac

ASRock a dobře vybavená deska Mini ITX s Wi-Fi 802.11ac
, , aktualita
Společnost ASRock zařazuje do své nabídky sice malou, ale jinak velmi slušně vybavenou základní desku. Jedná se o model H87E-ITX/ac formátu Mini ITX, jenž je postaven na čipové sadě Intel H87 Express, a určen je tak pro nové procesory Haswell....
K oblíbeným
reklama
Společnost ASRock zařazuje do své nabídky sice malou, ale jinak velmi slušně vybavenou základní desku. Jedná se o model H87E-ITX/ac formátu Mini ITX, jenž je postaven na čipové sadě Intel H87 Express, a určen je tak pro nové procesory Haswell. Na této desce je také ještě zajímavé to, že využívá moderní rozhraní Wi-Fi, čímž tedy nemáme na mysli 802.11n, ale podstatně rychlejší 802.11ac. To zajistí čip Intel i217V, díky němuž můžeme dosáhnout datové propustnosti až 867 Mbps.

Pro napájení tato deska využije 24pinový konektor ATX a 8pinový EPS, přičemž pro procesor jsou připraveny 4 fáze (VRM). Dva paměťové sloty umožní nainstalovat až 32 GB DDR3 v modulech DIMM a pak nechybí ani port PCI Express 3.0 x16, vedle nějž je tu také jeden mPCIe, ovšem ten je osazen právě kartou s rozhraním Wi-Fi, která má také Bluetooth 4.0.

Dále tu máme slušný počet šesti portů SATA 6 Gbps a vedle nich tu je jeden eSATA 6 Gbps, jenž pravděpodobně po zapojení deaktivuje jeden z interních konektorů, neboť sada H87 jich zvládne maximálně šest. Dále nechybí gigabitový Ethernet, osmikanálové audio založené na kodeku Realtek ALC1150, optický S/PDIF, čtyři porty USB 3.0 a dva USB 2.0. Monitory pak můžeme připojit na DVI, DisplayPort či HDMI.

Deska se má začít dodávat na trh ještě tento týden.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů