ASRock a výroční desky Z97 Anniversary pro Pentium G3258

ASRock a výroční desky Z97 Anniversary pro Pentium G3258
, , aktualita
Společnost ASRock představila světu dvě zbrusu nové základní desky Z97 Anniversary a Z97M Anniversary, které vydala při příležitosti vypuštění výročního modelu Pentia, konkrétně modelu G3258. Tím Intel oslavil již 20 let existence procesorů Pentium.
K oblíbeným
reklama
Po vypuštění procesoru Intel Pentium 20th Anniversary Edition G3258 následují tedy dvě základní desky ASRock Z97 Anniversary a Z97M Anniversary, jež mají dle svého výrobce být ideálním základem nového Pentia. ASRock společně s nimi nabízí také funkci Pentium Anniversary Boost, která má zajistit velmi snadné přetaktování Pentia G3258, což bude možné díky tomu, že zrovna tento kus má otevřený násobič. To je na něm ta nejzajímavější vlastnost, bez ní je to v podstatě stejný procesor jako Pentium G3420 z minulého roku, což ale pochopitelně je Haswell a ne Haswell Refresh určený i pro desky s čipsety Intel 9 Series.

A zrovna jeden takový, Intel Z97, využívají nové desky ASRock. Z97 Anniversary je model formátu ATX a Z97M Anniversary je zase deska Micro ATX. Funkci Pentium Anniversary Boost nabídnou obě, přičemž uživatel se může těšit na přetaktování 3,2GHz Pentia až na 4,5 GHz nebo dokonce 4,8 GHz, ale to pochopitelně bude záviset i na tom, jaké štěstí bude mít při výběru konkrétního kusu a také bude třeba zajistit dobré chlazení.

Obě desky využívají černě zbarvené PCB a model Z97 Anniversary slibuje kvalitnější komponenty v rámci výbavy ASRock Super Alloy. Do ní patří MOSFETy NexFET a cívky Premium Alloy Choke. Jinak jde o poměrně jednoduché desky, obě vybavené jedním slotem PCI Express 3.0 x16. Menší model má navíc dva sloty PCI Express x1 a větší má tyto sloty tři plus dva PCI.

Zdroj: TZ ASRock


Please watch the introduction video to learn more about Z97 Anniversary & Z97M Anniversary:
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů