ASRock a výroční desky Z97 Anniversary pro Pentium G3258

ASRock a výroční desky Z97 Anniversary pro Pentium G3258
, , aktualita
Společnost ASRock představila světu dvě zbrusu nové základní desky Z97 Anniversary a Z97M Anniversary, které vydala při příležitosti vypuštění výročního modelu Pentia, konkrétně modelu G3258. Tím Intel oslavil již 20 let existence procesorů Pentium.
K oblíbeným
reklama
Po vypuštění procesoru Intel Pentium 20th Anniversary Edition G3258 následují tedy dvě základní desky ASRock Z97 Anniversary a Z97M Anniversary, jež mají dle svého výrobce být ideálním základem nového Pentia. ASRock společně s nimi nabízí také funkci Pentium Anniversary Boost, která má zajistit velmi snadné přetaktování Pentia G3258, což bude možné díky tomu, že zrovna tento kus má otevřený násobič. To je na něm ta nejzajímavější vlastnost, bez ní je to v podstatě stejný procesor jako Pentium G3420 z minulého roku, což ale pochopitelně je Haswell a ne Haswell Refresh určený i pro desky s čipsety Intel 9 Series.

A zrovna jeden takový, Intel Z97, využívají nové desky ASRock. Z97 Anniversary je model formátu ATX a Z97M Anniversary je zase deska Micro ATX. Funkci Pentium Anniversary Boost nabídnou obě, přičemž uživatel se může těšit na přetaktování 3,2GHz Pentia až na 4,5 GHz nebo dokonce 4,8 GHz, ale to pochopitelně bude záviset i na tom, jaké štěstí bude mít při výběru konkrétního kusu a také bude třeba zajistit dobré chlazení.

Obě desky využívají černě zbarvené PCB a model Z97 Anniversary slibuje kvalitnější komponenty v rámci výbavy ASRock Super Alloy. Do ní patří MOSFETy NexFET a cívky Premium Alloy Choke. Jinak jde o poměrně jednoduché desky, obě vybavené jedním slotem PCI Express 3.0 x16. Menší model má navíc dva sloty PCI Express x1 a větší má tyto sloty tři plus dva PCI.

Zdroj: TZ ASRock


Please watch the introduction video to learn more about Z97 Anniversary & Z97M Anniversary:
reklama
Nejnovější články
Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně
Společnost Intel už dříve ohlásila, že se chystá výstavbu nové továrny v jedné z evropských zemí, ale dosud jsme neměli představu o tom, co a kde by to mohlo být. To se možná už brzy dozvíme, neboť Intel už chce jednat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store
Microsoft dle Windows Central pracuje na nové verzi aplikace pro Windows Store v systému Windows 10, která má představit jak nové uživatelské rozhraní a také s ní budou zaveden nová pravidla pro vývojáře.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel vyhrál nad VLSI v druhé části právní patentové bitvy Intel vyhrál nad VLSI v druhé části právní patentové bitvy
Společnosti Intel se povedlo uspět u soudu v Texasu, kde se projednával patentový spor s firmou VLSI. Tu přitom označil za pouhou skořápku udržovanou jen za účelem zisku ze soudních tahanic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS? Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS?
Už v lednu NVIDIA hlásila, že technologie RTX, a to ray tracing a DLSS přichází do titulu Call of Duty: Warzone, který už v minulém roce dostal podporu technologie Reflex. Dnes se ale podíváme na to, jak mu prospěje DLSS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu
O monitoru Strix XG43UQ od firmy Asus už dobře víme, ale nyní tu máme už celkové specifikace, stejně jako informaci o jeho nástupu na trh. Dle výrobce jde přitom o první herní monitor s HDMI 2.1 na světě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář