Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASRock předvedl základní desky pro procesory Ivy Bridge

9.4.2012, Štepán Veselý, aktualita
ASRock předvedl základní desky pro procesory Ivy Bridge
Společnost ASRock ukázala hned několik nových základních desek pro procesory Ivy Bridge. Jedna z nich je nazvána Z77E-ITX. Svými rozměry by se měla řadit mezi ty nejmenší desky formátu mini-ITX na trhu, nicméně používá konektor mSATA. Především...
Společnost ASRock ukázala hned několik nových základních desek pro procesory Ivy Bridge. Jedna z nich je nazvána Z77E-ITX. Svými rozměry by se měla řadit mezi ty nejmenší desky formátu mini-ITX na trhu, nicméně používá konektor mSATA.

Především pro malé firmy jsou určeny modely Q77M vPro a B75 Pro3, které jsou poháněny čipsetem Q77, respektive B75. Desky nazvané X79 Extreme11 a X79 Champion jsou určeny pro hráče. První jmenovaná disponuje čipem LSI SAS2308, který přidává osm portů SAS/SATA 6 Gb/s ke dvěma konektorům SATA 6 Gb/s a čtyřem SATA 3 Gb/s. Ty jsou totiž poskytovány čipsetem.
Přítomno je i více linek PCIe 3.0, než je obvyklé množství (díky čipům PLX PEX 8747). Takto je možné použití grafických karet v konfiguraci 4-way SLI, popřípadě CrossFireX, kdy jsou všechny čtyři sloty PCIe Gen3 vybaveny 16 linkami.

Model X79 Champion má řadiče Marvel SE9230 (pro technologii HyperDuo Plus, díky ní se SSD připojené k počítače chovají jako cache paměť k pevnému disku) a sedm bodů pro čtení napětí desky. Nechybí technologie XFast 555, Lucid Virtu Universal MVP, Intel Smart Connect a Intel Rapid Start.

Poslední dvě základní desky, které jsou svými dispozicemi zajímavé, se nazývají Z77 Extreme9 a Z77 Professional. Určeny jsou především pro hráče. Umožňují zvýšení taktu paměti až na více než 3 000 MHz a použití dvou grafických karet, kdy každá používá 16 linek nebo čtyř karet, kdy každá disponuje 8 linkami.

Zdroj: Softpedia.com