reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

ASRock předvedl základní desky pro procesory Ivy Bridge

, , aktualita
ASRock předvedl základní desky pro procesory Ivy Bridge
Společnost ASRock ukázala hned několik nových základních desek pro procesory Ivy Bridge. Jedna z nich je nazvána Z77E-ITX. Svými rozměry by se měla řadit mezi ty nejmenší desky formátu mini-ITX na trhu, nicméně používá konektor mSATA. Především...
ASRock předvedl základní desky pro procesory Ivy Bridge
Společnost ASRock ukázala hned několik nových základních desek pro procesory Ivy Bridge. Jedna z nich je nazvána Z77E-ITX. Svými rozměry by se měla řadit mezi ty nejmenší desky formátu mini-ITX na trhu, nicméně používá konektor mSATA.

Především pro malé firmy jsou určeny modely Q77M vPro a B75 Pro3, které jsou poháněny čipsetem Q77, respektive B75. Desky nazvané X79 Extreme11 a X79 Champion jsou určeny pro hráče. První jmenovaná disponuje čipem LSI SAS2308, který přidává osm portů SAS/SATA 6 Gb/s ke dvěma konektorům SATA 6 Gb/s a čtyřem SATA 3 Gb/s. Ty jsou totiž poskytovány čipsetem.
Přítomno je i více linek PCIe 3.0, než je obvyklé množství (díky čipům PLX PEX 8747). Takto je možné použití grafických karet v konfiguraci 4-way SLI, popřípadě CrossFireX, kdy jsou všechny čtyři sloty PCIe Gen3 vybaveny 16 linkami.

Model X79 Champion má řadiče Marvel SE9230 (pro technologii HyperDuo Plus, díky ní se SSD připojené k počítače chovají jako cache paměť k pevnému disku) a sedm bodů pro čtení napětí desky. Nechybí technologie XFast 555, Lucid Virtu Universal MVP, Intel Smart Connect a Intel Rapid Start.

Poslední dvě základní desky, které jsou svými dispozicemi zajímavé, se nazývají Z77 Extreme9 a Z77 Professional. Určeny jsou především pro hráče. Umožňují zvýšení taktu paměti až na více než 3 000 MHz a použití dvou grafických karet, kdy každá používá 16 linek nebo čtyř karet, kdy každá disponuje 8 linkami.

Zdroj: Softpedia.com
reklama
reklama
reklama