Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASRock ukázal své první desky s LGA 1150

6.3.2013, Jan Vítek, aktualita
ASRock ukázal své první desky s LGA 1150
Ač je na to ještě brzo, už dnes se představují první základní desky se socketem LGA 1150, pro něž až v létě dorazí čtvrtá generace procesorů Intel Core - Haswell. Své dva modely představila jako jedna z prvních společností ASrock. Jejich...
Ač je na to ještě brzo, už dnes se představují první základní desky se socketem LGA 1150, pro něž až v létě dorazí čtvrtá generace procesorů Intel Core - Haswell. Své dva modely představila jako jedna z prvních společností ASrock. Jejich součástí je také nová čipová sada patřící do Intel 8-Series. Zajímavé také je, že dle návštěvníků CeBITu dva největší výrobci základních desek, čili Asus a Gigabyte, zůstali doma.

Na deskách ASRock je ještě vidět, že jde o prototypy. První má označené B85M a druhý Z87 Extreme6 a už na první pohled je vidět, který bude lépe vybaven. Model B85M je typu Micro ATX a využívá po dvou PCI Express (3.0 a 2.0) x16 a PCI, pouze dva paměťové sloty pro DDR3, pak tu máme šest portů SATA 6 Gbps (konečně), osmikanálové audio, čtyři USB 3.0, Gb Ethernet, D-Sub, DVI a HDMI. Krom toho se nezapomnělo ani na obstarožní, ale stále využitelné COM/LPT a PS/2.

Model Z87-Extreme6 je již deska formátu ATX, tentokrát s 10fázovým napájením, čtyřmi DIMM pro DDR4, třemi PCI Express 3.0 x16 (zapojení x16/NC/NC, x8/x8/NC, nebo x8/x4/x4), dále jedním PCI Express x1, dvěma PCI a také jedním mPCIe. Pro disky a ostatní zařízení tu máme osm interních portů SATA 6 Gbps (šest si vezme na starost čipset, dva přídavný kontroler) a čtyři USB 3.0. Pak tu máme rovněž Gb Ethernet, D-Sub, DVI a HDMI, osmikanálové audio.

Zdroj: techPowerUp