ASRock ukázal svou X99X Killer pro Haswell-E

ASRock ukázal svou X99X Killer pro Haswell-E
, , aktualita
Dnes se můžeme podívat na fotografie nejen nové základní desky Gigabyte s čipovou sadou Intel X99, ale také na konkurenci v podobě desky ASRock X99X Killer, jejíž výbava také nevypadá špatně.
K oblíbeným
reklama
Základní deska ASRock X99X Killer je tedy také vybavena čipovou sadou Intel X99, socketem LGA2011-3 a určena je pro nové procesory Haswell-E. Výrobce se ji rozhodl ladit do černé barvy s mnoha oranžovými doplňky, přičemž PCB je zde značně zaplněno různými komponentami a konektory, jako je audio Purity Sound 2, dvojice ethernetových rozhraní od Intelu a Qualcommu, slot i pro dlouhé karty M.2, atd.

Deska je vybavena jako obvykle osmi sloty pro DDR4-2133 MHz s celkovou kapacitou až 128 GB a dle kondenzátorů vedle procesorového socketu to vypadá na osmifázové napájení. Dále tu máme trojici slotů PCI Express 3.0 x16, mezi něž se může rozdělit až 40 linek v procesoru Haswell-E a vedle nich tu jsou už jen dva PCI Express 2.0 x1. ASRock tedy nabídku slotů trošku zredukoval ve prospěch jiných prvků, jako je třeba zmíněný konektor M.2, zde tedy Ultra M.2 s propustností něco pod 4 GB/s.

Vedle něj je tu pro úložná zařízení celkem deset portů SATA 6 Gbps a nevypadá to, že by tato deska nabídla také SATA Express. Má ale dvě gigabitová ethernetová rozhraní, a to jedno od Intelu a jeden Killer E2200, dále dva porty USB s označením Fatal1ty (nejspíše pro připojení klávesnice a myši) plus dalších šest klasických USB 3.0, jeden konektor eSATA a také diagnostické LED. Nabídku zadních portů završuje jeden PS/2, optický S/PDIF a pět 3,5mm audio konektorů.

ASRock X99X Killer přijde na trh na přelomu srpna a září, přičemž cena nebyla uvedena.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů