ASRock uvádí desku X570 PG Velocita pro náročné

ASRock uvádí desku X570 PG Velocita pro náročné
, , aktualita
Společnost ASRock zařazuje do své nabídky novou základní desku s již dlouho známým čipsetem AMD X570, která přichází při příležitosti vypuštění nových procesorů Ryzen 5000. Jde o model X570 PG Velocita. 
K oblíbeným
reklama
PG jako Phantom Gaming a právě do této řady by nová ASRock X570 PG Velocita měla zapadnout jako deska určená pro náročné uživatele toužící sestavit si nový herní počítač. Společnost ASRock přitom hlásí, že "vyslyšela hlas online hráčů", když se rozhodla tuto desku vybavit síťovým řešením značky Killer. To ale doufejme nebude to hlavní, i když pro výrobce jde o zásadní věc, které přizpůsobil také nové logo PG, kde oheň v jeho písmenech symbolizuje vysokou přenosovou rychlost. 
 
 
To se ale nebude týkat jen propustnosti síťových rozhraní. ASRock tím chce také ukázat na rozhraní PCIe 4.0, ale s ním se v případě desek s X570 počítá tak nějak automaticky. 
 
 
Deska také zdůrazňuje fialovo-červený design také pomocí barevných LED, které jsou umístěny v chladičích, přičemž chlazení čipové sady je tu stále aktivní, jak jsme v případě desek s X570 zvyklí. 
 
Co se týče sítě, konkrétně tu máme Killer E3100 a Killer AX1650, čili 2,5Gb/s Ethernet a vedle něj i moderní Wi-Fi s výstupy na externí anténu. V nabídce jsou také funkce Killer Prioritization Engine a Killer DoubleShot Pro, přičemž první jmenovaná slouží prostě pro prioritizaci herních packetů, aby v rámci domácí sítě putovaly přednostně a Killer DoubleShot pro zase slouží pro využití Ethernetu i Wi-Fi zároveň, přičemž systém se automaticky rozhodne, které rozhraní aktuálně využije pro nejdůležitější data, a to na základě rychlosti, odezvy a spolehlivosti. Čili by to logicky měl být kabel. 
 
Dále bylo zmíněno 14fázové napájení Digi Power Phase s 50A Dr. MOS, k dispozici máme dva sloty M.2 pro PCIe 4.0 x4 se 64 Gb/s a samozřejmě i slot PCIe 4.0 x16 pro grafickou kartu. 
 
 
Více se o desce ASRock X570 PG Velocita dozvíme na stránkách výrobce


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala