ASRock WS-E/10G nabízí síť s propustností 22 Gbps

ASRock WS-E/10G nabízí síť s propustností 22 Gbps
, , aktualita
Speciálně pro uživatele lačnící po vysoké datové propustnosti po síti si společnost ASRock připravila základní desku WS-E/10G, která je určena pro pracovní stanice. Ta nám nabídne kombinovanou propustnost až 22 Gbps.
K oblíbeným
reklama
ASRock X99 WS-E/10G je vybavena čipovou sadou Intel X99, což znamená, že je určena pro nejnovější procesory Intel generace Haswell-E do socketu LGA2011-3 a paměti DDR4. Její specialitkou je ale výbava týkající se síťové konektivity, která čítá dva 10G BASE-T LAN porty řízené kontrolery Intel X540 Ethernet. Vedle nich ale má v nabídce ještě dva další 1Gbps ethernetové porty s kontrolery Intel I210AT.

Vedle toho se můžeme těšit na kvalitní napájení se 12 fázemi a 60A cívkami, kvalitní kondenzátory značky Nichicon, které při maximální povolené teplotě mají vydržet pracovat 12.000 hodin. Vedle toho tu máme podporu pamětí DDR4 s frekvencí až 3200 MHz a kapacitou 128 GB, dva konektory USB DOM (Disk on Module), tedy speciální úložné zařízení nebo zvuk Purity Sound 2 s kondenzátory rovněž od Nichiconu, odstupem signálu od šumu 115 dB (kodek Realtek ALC 1150) a sluchátkovým zesilovačem Texas Instruments NE5532, takže je zřejmé, že se tato deska zaměřuje také na multimédia. Na druhou stranu je dnes ale těžké najít dražší a moderní základní desku, která neslibuje kvalitní zvuk.

Písmena WS v označení ASRock X99 WS-E/10G bezpochyby znamenají workstation, čili jde o desku určenou pro pracovní stanice. Nenítedy divu, že tu máme celkem čtyři sloty PCI Express 3.0 x16 s podporou čtyřcestného SLI či CrossFireX, jež posilují dva můstky PLX PEX 8747, aby zajistily plných x16/x16/x16/x16 linek. A co se týče úložných zařízení, pak krom dvou USB DOM tu je jeden SATA Express 10 Gbps, rovněž jeden M.2 se čtyřmi linkami PCI Express 2.0 (20 Gbps) a celkem dvanáct SATA 6 Gpbs.


A ještě co se týče síťové propustnosti, k tomuto tématu si ASRock připravil video, v němž ukazuje integrované LAN kontrolery v akci.

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů