ASRock X99 Extreme 11: to nejlepší pro Haswell-E?

ASRock X99 Extreme 11: to nejlepší pro Haswell-E?
, , aktualita
Společnost ASRock odhalila základní desku X99 Extreme11, o níž říká, že je to světově nejvýkonnější základní deska pro nové procesory Intel Haswell-E. Podívejme se tedy, co na to říkají její specifikace.
K oblíbeným
reklama
Základních desek s čipovou sadou Intel X99 se na trh dostalo již dost, ovšem jak ASRock doufá, kralovat jim bude jeho model X99 Extreme11. Ten má nabídnout vysoký výkon a také velmi dobrou výbavu, přičemž samotný výrobce ve zprávě jako první zmiňuje celkem 18 datových konektorů pro úložná zařízení, přičemž mezi ně patří deset SATA 6 Gbps zajištěných samotnou čipovou sadou, dále osm SAS 12 Gb/s díky kontroleru LSI SAS 3008 a dále dva UItra M.2 s vysokou propustností. ASRock také uvedl, že celková propustnost několika připojených SSD může dosáhnout až 6,1 GB/s, ale podrobnosti k tomu nedodal.

Co se týče slotů Ultra M.2, pak ty využívají čtyři linky rozhraní PCI Express 3.0, takže nabídnou propustnost až 2,8 GB/s.

Pro Haswell-E má X99 Extreme11 připraveno dvanáctifázové napájení, což bude zvláště vhodné pro přetaktování a stabilitu procesoru. Co se týče rozšiřujících slotů, pak se tato deska "omezuje" pouze na PCI Express x16, jichž tu máme celkem pět. Připravena je přitom na 4-way CrossFireX nebo SLI, a to s plným počtem linek, čili x16/x16/x16/x16 díky dvěma můstkům PLX PEX 8747.

A pokud má Gigabyte svou technologii Ultra Durable, MSI zase Military Class, tak ASRock má zase Super Alloy, do níž patří velké chladiče XXL Aluminum Alloy Heatsink, zmíněné 12fázové napájení, dále kvalitní kondenzátory 12K Platinum Caps od firmy Nichicon, 60A cívky Power Choke, Ultra Dual-N MOSFET a Premium Memory Alloy Choke. To vše poslouží k napájená procesorů Core i7 nebo Xeon s až 18 jádry.

Pak můžeme zmínit dva gigabitové ethernetové porty řízené kontrolery od Intelu, zvuk Purity Sound 2 s kondenzátory Nichicon Fine Gold Series Audio a samozřejmě tu máme celkem osm slotů pro DDR4 DIMM s podporou ECC UDIMM/RDIMM a taktem až 3400 MHz. Výbava této desky je tedy skutečně velmi dobrá.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek