www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus a jiní úspěšně prodávají balíky desek a grafických karet

Asus a jiní úspěšně prodávají balíky desek a grafických karet
, , aktualita
Server DigiTimes upozornil na novou prodejní strategii společností Asus, MSI a Colorful Technology, které začaly prodávat balíky složené ze základní desky a grafické karty. A tato strategie je prý vysoce úspěšná.
K oblíbeným
reklama
Zvláště Asus pak v tomto roce díky "bundlování" základních desek a grafických karet zaznamenal výrazný nárůst prodejů na čínském trhu. Tamní zákazníci tak mají o nabídku Asusu, MSI a Colorful velký zájem.

V minulém roce se firmě Asus podařilo v Číně prodat 1,1 milionu grafických karet, ovšem v tom letošním, kdy do konce roku zbývají ještě dva měsíce, se jí podařilo prodat už téměř dva miliony karet. To je naprosto mimořádný nárůst prodejů, za nímž má stát nová strategie. Co se týče prodejů základních desek, pak Čína je pro Asus zdaleka nejdůležitější trh, však na něm má letos prodat 10 milionů kusů, což je polovina celosvětových prodejů.

Zvláště zajímavé jsou tyto výsledky s ohledem na dosud neustále klesající prodeje desktopových počítačů a komponent, takže uvidíme, jak se tyto údaje podepíší na příštích údajích o vývoje prodejů PC. Je ale třeba poznamenat, že jde o DIY trh, ne o celkový trh s desktopovými PC. Nicméně pro zmíněné firmy jde o velice zásadní oživení.

Dosud jsme ale nezmínili jednu důležitou firmu, která tvoří rovnocenného partnera pro Asus na poli základních desek. Jde samozřejmě o Gigabyte, který by prý také rád nabízel podobné balíčky, ale v současnosti má potíže s tím, aby tak mohl učinit. Jde tedy asi o otázku výrobních kapacit a jejich skloubení tak, aby firma mohla takovou obchodní strategii nasadit. Nicméně i tak má Gigabyte letos na čínském trhu prodat 9,5 milionu desek, ale v případě grafických karet je to prý už horší.

Zdroj: DigiTimes
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala