www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus a nové tablety, ultrabooky i 27" monitor

Asus a nové tablety, ultrabooky i 27" monitor
, , aktualita
Společnost Asus přijela na CES 2012 patřičně vyzbrojena novinkami, mezi něž patří tablety, ultrabooky ZENBOOK i nový monitor s 27" obrazovkou. Jako první můžeme zmínit Asus Eee Pad Transformer Prime TF201 - první tablet vybavený čtyřjádrovým...
K oblíbeným
reklama
Společnost Asus přijela na CES 2012 patřičně vyzbrojena novinkami, mezi něž patří tablety, ultrabooky ZENBOOK i nový monitor s 27" obrazovkou.

Jako první můžeme zmínit Asus Eee Pad Transformer Prime TF201 - první tablet vybavený čtyřjádrovým NVIDIA Tegra 3, jenž od včerejšího dne nabízí také možnost upgradu na Android 4.0 "Ruská zmrzlina". Jeho hliníkové tělo má tloušťku pouze 8,3 mm a k dispozici bude v ametystově šedé a šampaňské zlaté barvě. Dokovací stanice pro tento tablet slibuje díky své baterii až 18hodinovou výdrž, což je velmi slušná hodnota, a zákazníci se mohou také těšit na displej Super IPS+ a zvuk Asus SonicMaster, což doplní také 8Mpix kamera a přední 2Mpix webkamera se světelností F2,4

Vedle nového tabletu tu budou také Asus Eee Pad MeMO ME171 skládající se ze 7" tabletu MeMO a náhlavní soupravy MeMIC vybavené sluchátky a vlastním displejem.

MeMO ME171 podporuje 3G sítě, má dotykovou obrazovku i pro stylus a souprava MeMIC se k němu připojuje pomocí Bluetooth a my budeme s její pomocí vyhledávat kontakty, odesílat a přijímat textové zprávy a samozřejmě telefonovat. Popřípadě díky ní můžeme poslouchat streamovanou hudbu z tabletu. V nabídce je rovněž model MeMO ME270 - 7" tablet PC s procesorem NVIDIA Tegra s podporou Wi-Fi sítí.

Ultrabooky Asus ZENBOOK budou také k dispozici v barevných provedeních Rose Gold a Hot Pink, jež stejně jako klasické verze budou mít tloušťku pouze 9 mm v nejširším místě a 3 mm v nejužším, spustí se za pouhé 2 sekundy a v pohotovostním režimu vydrží i dva týdny. Uvnitř jsou nízkospotřebové procesory Core i7, dále SSD s rozhraním SATA 6 Gbps, Bluetooth 4.0, USB 3.0 s USB Charger+ a snížení energie slibuje také ASUS Super Hybrid Engine II . Na baterie tak má tento ultrabook vydržet až 7 hodin.

Asus VA278Q je prezentován jako profesionální monitor a skutečně nabízí výjimečné vlastnosti, jimž vévodí rozlišení 2560 x 1440 s roztečí bodů 0,233 mm. Dále má LED podsvícení, pozorovací úhly 178° a stoprocentní pokrytí prostoru sRGB, což zrovna neukazuje na technologii TN. Ve skutečnosti to je panel typu IPS s funkcí QuickFit Virtual Scale, která dokáže zobrazit náhled fotografií ve skutečné velikosti a snímky upravit pomocí překryvných mřížek. Mezi jeho vstupy patří DisplayPort i dual link DVI.

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář