www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus aktivoval AMD Smart Access Memory na deskách pro Intel

Asus aktivoval AMD Smart Access Memory na deskách pro Intel
, , aktualita
Asi už nebude trvat dlouho a padnou v podstatě všechna omezení, která stále jsou spojena s technologií AMD Smart Access Memory. Asus ji totiž nyní začal nabízet i na deskách s čipsety Z490, H470 a B460. 
K oblíbeným
reklama
Samozřejmě nelze očekávat, že by Smart Access Memory (SAM) či prostě funkce Resizable BAR začala být nabízena i zpětně na starším hardwaru, ale přinejmenším na tom aktuálním by už měla padnout omezení. Ostatně pokud nám ji Asus zprovoznil na deskách se Z490, H470 a B460, pak se nám rozšiřuje na aktuální procesory Comet Lake-S s podporou PCIe 3.0.
 
Těžko tak existuje nějaký důvod, proč by nemohla fungovat i na Ryzenech 3. generace nebo dokonce 2. či 1. generace nebo na starších grafikách, než jsou Radeon s Navi 2 či NVIDIA Ampere. Ovšem právě v případě grafických karet asi nelze počítat s tím, že se podpora rozšíří i na Turing či Navi 1, ale uvidíme. Novinky o rozšíření podpory Smart Access Memory se teď ostatně objevují v podstatě každý den. 
 
 
Asus nám ukazuje, že na systému s ROG MAXIMUS XII HERO (Intel Z490), procesoru Core i7-10700K a grafice Radeon RX 6800 XT můžeme ve Forza Horizon 4 počítat s cca 13% zvýšením snímkovací frekvence. A to skutečně není málo na to, že jde pouze o novou funkci, kterou získáme jen aktualizací BIOSu. Na druhou stranu je jasné, že si Asus vybral jednu z her, na které má SAM nejvýraznější dopad. 
 
 
Asus zatím nabízí pro své desky betaverze BIOSů 1002 (1601), kde je třeba v záložce Advanced příslušnou funkci Re-Size BAR Support ještě zapnout. Je tak už nad slunce jasné, že PCIe 4.0 opravdu nepotřebujeme, ale je otázka, jaká omezení ještě padnou, což závisí čistě jen na výrobcích hardwaru, a to především firmách AMD, NVIDIA a výrobcích desek Asus, MSI, Gigabyte, ASRock a jiných. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala