www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus Chromebox s OS Chrome za 179 USD

Asus Chromebox s OS Chrome za 179 USD
, , aktualita
Mobilní počítače Chromebook jsou již dobře známy a bylo jen otázkou času, kdy se začnou rozšiřovat také desktopové modely. K tomu nyní přispěje i Asus se svým levným modelem Chromebox, který přijde v přepočtu na cca 3700 Kč.
K oblíbeným
reklama
Asus Chromebox můžeme označit za takový novodobý nettop, čili stolní počítač s relativně nízkým výkonem a nízkou cenou. Jedná se o model připomínající formát Intel NUC, tedy alespoň navenek. Asus přitom slibuje velmi jednoduché nastavení a také rychlý start během několika sekund. Zabudována již bude také ochrana proti virům a softwarové aktualizace budou probíhat automaticky.

Chromebox je také vstupenkou do světa webových služeb firmy Google a také aplikací z Chrome Web Store, které nám umožní využívat i služby jako YouTube, Hulu Plus. Netflix a další. Uživatelé automaticky dostanou 100 GB na Google Drive, které mohou využít pro sychronizaci svých PC, chytrých telefonů, tabletů, apod. Využít k tomu samozřejmě můžeme stávající účet na Googlu.

Samotný počítač je založen na procesorech Intel 4. generace, přičemž přesný model nebyl uveden, ale jistě půjde o nějaký levnější a nízkospotřebový. Ve výbavě dále je Wi-Fi 802.11 b/g/n , čtyři porty USB 3.0, výstupy HDMI i DisplayPort (připojit lze dva monitory s rozlišením až 4K/UHD), jeden výstup na headset, čtečka karet SD, Bluetooth 4.0 a také otvor pro zámky Kensington.

Asus Chromebox bude k dispozici nejdříve v Severní Americe za 179 USD, a to v březnu.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková