www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus Chromebox s OS Chrome za 179 USD

Asus Chromebox s OS Chrome za 179 USD
, , aktualita
Mobilní počítače Chromebook jsou již dobře známy a bylo jen otázkou času, kdy se začnou rozšiřovat také desktopové modely. K tomu nyní přispěje i Asus se svým levným modelem Chromebox, který přijde v přepočtu na cca 3700 Kč.
K oblíbeným
reklama
Asus Chromebox můžeme označit za takový novodobý nettop, čili stolní počítač s relativně nízkým výkonem a nízkou cenou. Jedná se o model připomínající formát Intel NUC, tedy alespoň navenek. Asus přitom slibuje velmi jednoduché nastavení a také rychlý start během několika sekund. Zabudována již bude také ochrana proti virům a softwarové aktualizace budou probíhat automaticky.

Chromebox je také vstupenkou do světa webových služeb firmy Google a také aplikací z Chrome Web Store, které nám umožní využívat i služby jako YouTube, Hulu Plus. Netflix a další. Uživatelé automaticky dostanou 100 GB na Google Drive, které mohou využít pro sychronizaci svých PC, chytrých telefonů, tabletů, apod. Využít k tomu samozřejmě můžeme stávající účet na Googlu.

Samotný počítač je založen na procesorech Intel 4. generace, přičemž přesný model nebyl uveden, ale jistě půjde o nějaký levnější a nízkospotřebový. Ve výbavě dále je Wi-Fi 802.11 b/g/n , čtyři porty USB 3.0, výstupy HDMI i DisplayPort (připojit lze dva monitory s rozlišením až 4K/UHD), jeden výstup na headset, čtečka karet SD, Bluetooth 4.0 a také otvor pro zámky Kensington.

Asus Chromebox bude k dispozici nejdříve v Severní Americe za 179 USD, a to v březnu.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek