www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus Chromebox za 179 USD přichází

Asus Chromebox za 179 USD přichází
, , aktualita
Dnes jsou aktuální nejen přenosné Chromebooky s OS Chrome, ale také desktopové Chromeboxy, tedy alespoň na trzích, kde se prodávají. Nicméně zařízení s tímto systémem by měla letos dorazit i k nám, tak se na jedno takové podívejme.
K oblíbeným
reklama
Asus svůj Chromebox představil nedlouho po letošní Consumer Electronics Show. Jedná se tedy o malý počítač, na němž poběží operační systém Chrome, který spoléhá na webové aplikace, a tedy i internetové připojení. Asus přitom již dříve ohlásil, že tento minipočítač přijde na trh v březnu, což bylo nyní upřesněno na 14. března, čili tento pátek. To platí pro začátek předobjednávek a později by se měl dostat také do nabídek obchodů Newegg, TigerDirect či Amazon.

Na našem trhu jej ale zatím neočekávejme, snad někdy později. Nyní se proslýchá, že jako první začne na našem trhu prodávat počítač s Chrome OS firma Acer. To jsou zatím nezaručené informace, takže není vůbec jasné, jaký počítač by to měl být. Větší smysl by ale měl prodej desktopové verze, u níž lze předpokládat, že bude mít zajištěno kvalitní připojení k Internetu. Ale zaměřme se nyní na samotný Asus Chromebox.

Jde o malý počítač připomínající Intel NUC, který je založen na procesoru Intel Celeron 2955U. Ten je velmi často využíván i moderními Chromebooky a jde o procesor Haswell, který patří mezi ULT procesory a jako takový má spotřebu pouze 15 W. Nabídne přitom dvě jádra o taktu 1,4 GHz bez turba, 2 MB L3 cache a šestishaderovou HD Graphics na 200 - 1000 MHz. Chromebox dále využije 2 GB DDR3 RAM (na přání až 4 GB) a 16 GB prostoru pro data. Dále tu máme dvoupásmovou Wi-Fi 802.11n, gigabitový Ethernet, čtyř USB 3.0, jeden HDMI i DisplayPort, jeden audio výstup, otvor pro zámek Kensington a 65W napájecí adaptér.

Chystají se však také lepší verze vybavené procesory Intel Core i3 a Core i7 a podporou rozlišení 4K/UHD. Není ale jasné, kdy ty dorazí a s jakou cenou.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek