www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus Chromebox za 179 USD přichází

Asus Chromebox za 179 USD přichází
, , aktualita
Dnes jsou aktuální nejen přenosné Chromebooky s OS Chrome, ale také desktopové Chromeboxy, tedy alespoň na trzích, kde se prodávají. Nicméně zařízení s tímto systémem by měla letos dorazit i k nám, tak se na jedno takové podívejme.
K oblíbeným
reklama
Asus svůj Chromebox představil nedlouho po letošní Consumer Electronics Show. Jedná se tedy o malý počítač, na němž poběží operační systém Chrome, který spoléhá na webové aplikace, a tedy i internetové připojení. Asus přitom již dříve ohlásil, že tento minipočítač přijde na trh v březnu, což bylo nyní upřesněno na 14. března, čili tento pátek. To platí pro začátek předobjednávek a později by se měl dostat také do nabídek obchodů Newegg, TigerDirect či Amazon.

Na našem trhu jej ale zatím neočekávejme, snad někdy později. Nyní se proslýchá, že jako první začne na našem trhu prodávat počítač s Chrome OS firma Acer. To jsou zatím nezaručené informace, takže není vůbec jasné, jaký počítač by to měl být. Větší smysl by ale měl prodej desktopové verze, u níž lze předpokládat, že bude mít zajištěno kvalitní připojení k Internetu. Ale zaměřme se nyní na samotný Asus Chromebox.

Jde o malý počítač připomínající Intel NUC, který je založen na procesoru Intel Celeron 2955U. Ten je velmi často využíván i moderními Chromebooky a jde o procesor Haswell, který patří mezi ULT procesory a jako takový má spotřebu pouze 15 W. Nabídne přitom dvě jádra o taktu 1,4 GHz bez turba, 2 MB L3 cache a šestishaderovou HD Graphics na 200 - 1000 MHz. Chromebox dále využije 2 GB DDR3 RAM (na přání až 4 GB) a 16 GB prostoru pro data. Dále tu máme dvoupásmovou Wi-Fi 802.11n, gigabitový Ethernet, čtyř USB 3.0, jeden HDMI i DisplayPort, jeden audio výstup, otvor pro zámek Kensington a 65W napájecí adaptér.

Chystají se však také lepší verze vybavené procesory Intel Core i3 a Core i7 a podporou rozlišení 4K/UHD. Není ale jasné, kdy ty dorazí a s jakou cenou.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů