www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Asus odhalil nízkoprofilovou GeForce GTX 1650, Elsa zase jednoslotovou

Asus odhalil nízkoprofilovou GeForce GTX 1650, Elsa zase jednoslotovou
, , aktualita
Pro zájemce o grafickou kartu pro sestavy, kde není místa nazbyt, si přichystal novinku Asus i společnost Elsa. V obou případech jde o karty s čipem GeForce GTX 1650, čili absolutním low-endem generace Turing. 
K oblíbeným
reklama
I taková karta ale bude stačit pro hraní moderních her v rozlišení Full HD, pokud se občas majitel uskrovní a ubere na kvalitě. Asus má přitom připravenu jak základní verzi GeForce GTX1650-4G-LP-BRK, tak i z továrny již přetaktovanou GTX1650-O4G-LP-BRK. 
 
 
Provedení je u nich stejné, takže obě karty sice zaberou dva sloty, ale jinak mají poloviční výšku, díky čemuž se budou hodit i do nízkých skříní, což jsou třeba modely pro HTPC. Model s nižšími takty přitom nabízí turbo 1665 až 1695 MHz v závislosti na tom, jaký režim nastavíme (Gaming a OC) a pak tu máme přetaktovanou kartu se 1710 a 1740 MHz, čili jde cca o 3% zvýšení taktů, takže v důsledku to nemusíme v praxi vůbec poznat. 
 

Použité GPU NVIDIA TU117 zde nabídne 896 CUDA jader plus 4 GB paměti GDDR5 na 8 Gb/s se 128bitovým rozhraním. Napojit můžeme až tři monitory pomocí DVI, HDMI 2.0b a DP 1.4. 
 
Karty jsou (nepočítaje dlouhou záslepku) vysoké jen 69 mm a vybaveny byly ochranným zadním štítkem. Celkové rozměry jsou 182 x 69 x 41 mm a cena byla stanovena na částku od 149 USD.  
 
 
A pak tu máme produkt firmy Elsa rovněž s GTX 1650. Tato karta má již plnou výšku, ale na druhou stranu zabere pouze jeden slot a dokáže horký vzduch propasírovaný žebrovím chladiče částečně posílat ven mimo skříň. 
 
GPU TU117 na ní pracuje na taktech 1485 až 1665 MHz a i zde máme 4 GB GDDR5 na 8 Gb/s a 128bitové sběrnici. Nabídka rozhraní čítá dva DP 1.4a a jeden HDMI 2.0b a rozměry jsou 213 x 111 x 19 mm. 
 
Můžeme si také všimnout, že Elsa se spojila s firmou Inno3D, takže je možné, že díky tomu bude tato značka k dostání i v Evropě. Na našem trhu bychom totiž karty Elsa hledali marně, což je škoda, protože původ této značky sahá až do 80. let, a to do Německa. Původní Elsa ale zkrachovala a nechala po sobě asijské následovníky. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek