www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Asus odhalil nízkoprofilovou GeForce GTX 1650, Elsa zase jednoslotovou

Asus odhalil nízkoprofilovou GeForce GTX 1650, Elsa zase jednoslotovou
, , aktualita
Pro zájemce o grafickou kartu pro sestavy, kde není místa nazbyt, si přichystal novinku Asus i společnost Elsa. V obou případech jde o karty s čipem GeForce GTX 1650, čili absolutním low-endem generace Turing. 
K oblíbeným
reklama
I taková karta ale bude stačit pro hraní moderních her v rozlišení Full HD, pokud se občas majitel uskrovní a ubere na kvalitě. Asus má přitom připravenu jak základní verzi GeForce GTX1650-4G-LP-BRK, tak i z továrny již přetaktovanou GTX1650-O4G-LP-BRK. 
 
 
Provedení je u nich stejné, takže obě karty sice zaberou dva sloty, ale jinak mají poloviční výšku, díky čemuž se budou hodit i do nízkých skříní, což jsou třeba modely pro HTPC. Model s nižšími takty přitom nabízí turbo 1665 až 1695 MHz v závislosti na tom, jaký režim nastavíme (Gaming a OC) a pak tu máme přetaktovanou kartu se 1710 a 1740 MHz, čili jde cca o 3% zvýšení taktů, takže v důsledku to nemusíme v praxi vůbec poznat. 
 

Použité GPU NVIDIA TU117 zde nabídne 896 CUDA jader plus 4 GB paměti GDDR5 na 8 Gb/s se 128bitovým rozhraním. Napojit můžeme až tři monitory pomocí DVI, HDMI 2.0b a DP 1.4. 
 
Karty jsou (nepočítaje dlouhou záslepku) vysoké jen 69 mm a vybaveny byly ochranným zadním štítkem. Celkové rozměry jsou 182 x 69 x 41 mm a cena byla stanovena na částku od 149 USD.  
 
 
A pak tu máme produkt firmy Elsa rovněž s GTX 1650. Tato karta má již plnou výšku, ale na druhou stranu zabere pouze jeden slot a dokáže horký vzduch propasírovaný žebrovím chladiče částečně posílat ven mimo skříň. 
 
GPU TU117 na ní pracuje na taktech 1485 až 1665 MHz a i zde máme 4 GB GDDR5 na 8 Gb/s a 128bitové sběrnici. Nabídka rozhraní čítá dva DP 1.4a a jeden HDMI 2.0b a rozměry jsou 213 x 111 x 19 mm. 
 
Můžeme si také všimnout, že Elsa se spojila s firmou Inno3D, takže je možné, že díky tomu bude tato značka k dostání i v Evropě. Na našem trhu bychom totiž karty Elsa hledali marně, což je škoda, protože původ této značky sahá až do 80. let, a to do Německa. Původní Elsa ale zkrachovala a nechala po sobě asijské následovníky. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP
Pro velmi levné notebooky určené např. do školství jsou určené dva nové mobilní procesory společnosti AMD, 3015e a 3020e. Ty sice nepřesvědčí vysokým výkonem, potěší však nízkou spotřebou. Slibují 6W TDP.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace
Apple dnes představil aktualizované počítače iMac. Ty ještě nedostaly připravované procesory s architekturou ARM, ale CPU Intel Core 10. generace. Máme i vyšší grafický výkon nebo lepší Full HD webkameru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir
Na první pohled může připomínat Nintendo Switch, ale ve skutečnosti umožňuje spustit hry pro Windows. Řeč je o prototypu Aya Neo, který v sobě kombinuje handheld a mini PC. Jaké jsou parametry?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence
Na remasterovanou verzi legendární počítačové hry Diablo II si ještě musíme počkat, nicméně jeden z fanoušků už vytvořil video, jak by hra mohla vypadat ve 4K rozlišení. Pomohla mu s tím umělá inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře