www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Asus odhalil nízkoprofilovou GeForce GTX 1650, Elsa zase jednoslotovou

Asus odhalil nízkoprofilovou GeForce GTX 1650, Elsa zase jednoslotovou
, , aktualita
Pro zájemce o grafickou kartu pro sestavy, kde není místa nazbyt, si přichystal novinku Asus i společnost Elsa. V obou případech jde o karty s čipem GeForce GTX 1650, čili absolutním low-endem generace Turing. 
K oblíbeným
reklama
I taková karta ale bude stačit pro hraní moderních her v rozlišení Full HD, pokud se občas majitel uskrovní a ubere na kvalitě. Asus má přitom připravenu jak základní verzi GeForce GTX1650-4G-LP-BRK, tak i z továrny již přetaktovanou GTX1650-O4G-LP-BRK. 
 
 
Provedení je u nich stejné, takže obě karty sice zaberou dva sloty, ale jinak mají poloviční výšku, díky čemuž se budou hodit i do nízkých skříní, což jsou třeba modely pro HTPC. Model s nižšími takty přitom nabízí turbo 1665 až 1695 MHz v závislosti na tom, jaký režim nastavíme (Gaming a OC) a pak tu máme přetaktovanou kartu se 1710 a 1740 MHz, čili jde cca o 3% zvýšení taktů, takže v důsledku to nemusíme v praxi vůbec poznat. 
 

Použité GPU NVIDIA TU117 zde nabídne 896 CUDA jader plus 4 GB paměti GDDR5 na 8 Gb/s se 128bitovým rozhraním. Napojit můžeme až tři monitory pomocí DVI, HDMI 2.0b a DP 1.4. 
 
Karty jsou (nepočítaje dlouhou záslepku) vysoké jen 69 mm a vybaveny byly ochranným zadním štítkem. Celkové rozměry jsou 182 x 69 x 41 mm a cena byla stanovena na částku od 149 USD.  
 
 
A pak tu máme produkt firmy Elsa rovněž s GTX 1650. Tato karta má již plnou výšku, ale na druhou stranu zabere pouze jeden slot a dokáže horký vzduch propasírovaný žebrovím chladiče částečně posílat ven mimo skříň. 
 
GPU TU117 na ní pracuje na taktech 1485 až 1665 MHz a i zde máme 4 GB GDDR5 na 8 Gb/s a 128bitové sběrnici. Nabídka rozhraní čítá dva DP 1.4a a jeden HDMI 2.0b a rozměry jsou 213 x 111 x 19 mm. 
 
Můžeme si také všimnout, že Elsa se spojila s firmou Inno3D, takže je možné, že díky tomu bude tato značka k dostání i v Evropě. Na našem trhu bychom totiž karty Elsa hledali marně, což je škoda, protože původ této značky sahá až do 80. let, a to do Německa. Původní Elsa ale zkrachovala a nechala po sobě asijské následovníky. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Renoir: nová APU už v lednu? AMD Renoir: nová APU už v lednu?
Můžeme být velice zvědaví na to, v jakém světle se ukáže příští generace APU od společnosti AMD. Očekáváme totiž už přechod na 7nm výrobní technologii a snad už i podstatný nárůst výkonu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že Intel brzy vypustí ze své nabídky NUC Crimson Canyon s nepovedeným 10nm procesorem. Jako náhrada přijdou NUC 10 vybavené procesory Comet Lake-U, čili opět 14nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události
Anthem bylo další zklamání v podání studia BioWare, které namísto živoucího světa plného zábavy dodalo nedodělanou hru, jejíž vývoj ztratil směr. V září jsme se ale dozvěděli, že Anthem čekají zásadní změny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů
Procesory Ryzen Threadripper se začnou prodávat až ke konci tohoto měsíce, kdy přijde na trh také nový Ryzen 9 3950X. Tyto procesory tak můžeme zatím zkoumat jen z teoretického hlediska, nicméně jsou tu i desky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře