Asus ohlásil pasivně chlazenou desku s Intel Bay Trail

Asus ohlásil pasivně chlazenou desku s Intel Bay Trail
, , aktualita
Malé základní desky vybavené velmi úspornými desktopovými procesory zažívají velký rozmach. Dnes si představíme další novinku tohoto ražení, kterou má na svědomí Asus. Najdeme na ní pasivně chlazený Celeron J1800.
K oblíbeným
reklama
Celeron J1800 na nové desce Asus J1800I-C patří do generace procesorů Bay Trail-D, takže se můžeme těšit na to, že bude energeticky velmi úsporný. Do TDP 10 W se přitom vejdou dvě jádra taktovaná na 2,41 až 2,58 GHz, Intel HD Graphics z Ivy Bridge taktované na 688 až 792 MHz, 1 MB L2 cache a také kontroler pro paměti DDR3L-1333.

Procesor bude chladit hliníkový chladič zlaté barvy, přičemž se můžeme spolehnout čistě na pasivní, a tedy nehlučné chlazení. Kolem něj jsou posázeny dva sloty SO-DIMM pro paměti DDR3, dále tu máme klasický 24pinový napájecí zdroj plus 4pinový EPS, dva SATA 3 Gbps, jeden PCIe x1 a také mini PCIe pro krátkou kartu.

Na formát Mini-ITX se vejde řada portů, ale jak je vidět, Asus toho plně nevyužil. Nicméně tu máme čtyři USB 2.0, jeden USB 3.0, jeden PS/2, RJ-45 gigabitového Ethernetu, HDMI, D-Sub, tři zvukové konektory a dokonce i jeden RS-232, čili sériový port. A pak tu máme AMI UEFI BIOS.

Cena desky zveřejněna nebyla, ovšem na trhu jsou i jiné podobné modely. Je tu především Gigabyte GA-J1800N-D2H, která se již dostala do nabídek obchodů (ale reálně dostupná zatím není) s cenou 1500 - 1600 Kč. Od této novinky můžeme tedy očekávat něco podobného.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů